Rezultate te kerkimit per termin: +Buckley +Jr

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] buckley / docs[0] 36 / hits[0] 51 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2016-07-14

Ndarjet më të dhimbshme të verës 2016

Deri në ketë periudhë kjo verë ka qenë e mbushur me ndarje shumë të bujshme, shumica prej të cilave ishin edhe të papritura! Më e fundit ishte ajo e Adriana Lima dhe trajnerit profesionist ne boks, Joe Thomas! E pavarësisht se edhe ajo e Calvin Harris dhe Taylor Swift po kthehet në një

No Pic available
  • 2015-12-20

SPECIALE/ 100 këngët më të bukura dhe më të famshme të të gjitha kohërave

Këngët ndërkombëtare që kanë qenë kolona zanore të jetëve tona: Nga Frank Sinatra tek Beatles, nga Led Zeppelin tek U2… Revista italiane Panorama ka përzgjedhur 100 këngët më të bukura dhe më të famshme nga vitet 50 e deri më sot. këto këngë kanë të përbashkët bukurinë

Tre të vrarë me armë në shtetin Kolorado
  • 2015-11-29

Tre të vrarë me armë në shtetin Kolorado

Njerëzit në shtetin perëndimor të Kolorados po mbajnë zi për vrasjen e tre personave nga një sulmues i armatosur tek një godinë e kujdesit shëndetësor të grupit "Planifikimi Familjar". Ndër viktimat janë dy civilë, një punonjës policie dhe disa të tjerë të plagosur. Policia thot

Tre të vrarë me armë në shtetin Colorado
  • 2015-11-28

Tre të vrarë me armë në shtetin Colorado

Njerëzit në shtetin perëndimor të Kolorados po mbajnë zi për vrasjen e tre personave nga një sulmues i armatosur tek një godinë e kujdesit shëndetësor të grupit "Planifikimi Familjar". Ndër viktimat janë dy civilë, një punonjës policie dhe disa të tjerë të plagosur. Policia thot

NYT: Afganët, krime më të tmerrshme se talebanët
  • 2015-09-21

NYT: Afganët, krime më të tmerrshme se talebanët

Ushtarët amerikanë që ndodhen ende në Afganistan janë bërë dëshmitarë të dhjetra rasteve të dhunës fizike dhe seksuale ndaj të miturve nga ana e policëve dhe ushtarëve afganë, por u ndalohej të ndërhynin. &ldqu

Tiffany, fushatë publicitare për dashurinë me çifte gay
  • 2015-01-12

Tiffany, fushatë publicitare për dashurinë me çifte gay

Transmetuar më 12.01.2015 - 07:59 Për herë të parë në histori, ikona botërore e bizhuterive, “Tiffany&Co”, ka zgjedhur një çift gay për fushatën e saj publicitare të quajtur “Will you”. Pamjet