Rezultate te kerkimit per termin: +Budalla

Meta: total 1000 / total_found 1144 / time 0.000 / keyword[0] budalla / docs[0] 1144 / hits[0] 1468 /
Bregu i Lumit, Veliaj: Nuk do lejojmë ndërprerjen e punimeve
  • 2019-04-09

Bregu i Lumit, Veliaj: Nuk do lejojmë ndërprerjen e punimeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës bëri të qartë se nuk do të lejojë ndërprerjen e punimeve për zgjatimet e Bulevardit të Ri, ndërsa për banorët e zonës që preken nga projekti Bashkia ofron strehim për banesat sociale. “Sot ka nisur lizimi i brezit të parë të shtëpive, do të

Shpërthen Muç Nano, zbulon armiqtë e tij: Ata shkojnë me motrat e
  • 2019-04-04

Shpërthen Muç Nano, zbulon armiqtë e tij: Ata shkojnë me motrat e

Analisti dhe gazetari Mustafa Nano në monologun e tij të radhës në emisionin Provokacija, ka hedhur sërish një bombë në mjedisin e trazuar politik e mediatik të Shqipërisë, duke zbuluar armiqtë e tij. Në thelb ata janë personat, që sipas Nano nuk lexojnë libra, mbajnë dashnore dhe

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë
  • 2019-04-04

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë

Debutimi i Luca, djali i Zinedine në Real Madrid, ka bërë të shfaqet nepotizmi. Akuzat që tani dhe në të kaluarën do duhen të përballen me kaq shumë fëmijë të artit, të mirë dhe më pak të mirë. Dinastitë Kujt i keni thënë djali i …? Nga Jordi Cruijff tek Edson Cholbi Nas

Analisti godet Ramën: Nëse më thotë derr, do ta shaja
  • 2019-03-26

Analisti godet Ramën: Nëse më thotë derr, do ta shaja

Kryeministri Edi Rama i ka bërë pjesë të fjalorit të tij sulmet dhe ofendimet ndaj gazetarëve nga kazani deri tek derrat. Por analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin “360 gradë thotë se nëse do i ishte drejtuar atij derr do ti kishte kthyer këtë përgjigje: A nuk më ha mun

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës
  • 2019-03-23

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës

Zyra e regjistrit skocez është ajo që merret me numrin më të madh të emrave të pazakontë. Parashikimet për ato që do të jenë më popullorë këtë vit Corbyn, Corbyn-Bleu, Fantastico, Royalty, Murgesha, Piper (një nga personazhet e Avengers), Luciferi dhe Mesia. Këto janë disa nga emr

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Sherr live Nazarko-Noka/ Vodhe vota në mes Tiranës, E di popullin budalla
  • 2019-03-05

Sherr live Nazarko-Noka/ Vodhe vota në mes Tiranës, E di popullin budalla

Diskutimi për aksionin opozitar dhe vendimin për të djegur në grup mandatet e deputetëve ka degjeneruar në një sherr midis analistit Shpëtim Nazarko dhe ish-deputetit të PD, flamur Noka në studion e emisionit Dritare. Teksa Noka hidhte akuza ndaj mazhorancës aktuale, Nazarko e akuzoi se a