Rezultate te kerkimit per termin: +Buddy +Guy

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.997Z

Presidenti Obama rishfaq aftesite e tij muzikore

Presidenti Barak Obama pati nje tjeter rast per te treguar aftesite e tij muzikore. Ai kendoi mbreme per pak sekonda ne nje koncert bluzi ne Shtepine e Bardhe megjithese fillimisht ngurroi pak. Kenga ishte Sweet Home Chicago. Presidenti kendoi per pak sekonda me legjendarin B.B. King kengen Sweet Ho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.116Z

Santana do të botojë autobiografinë e tij

Carlos Santana i është bashkuar paradës së muzicientëve që shkruajnë memoaret e tyre. Kitaristi fitues i shpërblimit Grammy do të botojë autobiografinë e tij në vitin 2014, duke e lëshuar librin në qarkullim në anglisht dhe spanjisht. “Derisa e rrëfen historinë e tij, dëshira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.008Z

Këndon me B.B. King

Në muajin kur Amerika e nderon historinë e njerëzve me ngjyrë, të martën mbrëma Shtëpia e Bardhë, të paktën për një natë, u shndërrua në një skenë të emrave të njohur të muzikës blues.Sipas presidentit Obama, një ndër privilegjet më të mëdha të të qenit president i SHBA&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.109Z

Hoffman dhe “Led Zeppelin” shpërblehen për kontributin në kulturën amerikane

New York - Aktori hollivudian, Dustin Hoffman dhe rock bendi "Led Zeppelin" janë fitues të sivjetshëm të shpërblimeve qendrës “Kennedy” që do t’iu dorëzohet më dy dhjetor, njoftoi ky institucion kulturore në Uashington. Blues kitari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.019Z

Obama rishfaq aftesite muzikore

Presidenti, Barak Obama pati një tjetër rast për të treguar aftësitë e tij muzikore. Ai këndoi në një koncert bluzi në Shtëpinë e Bardhë, megjithëse në fillim ngurroi pak. Presidenti këndoi për pak sekonda me l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.643Z

Scorsese & Stones, pesë "djemtë" e mrekullueshëm

Martin Scorsese shfaqet vetëm në disa skena në dokumentarin rok "Shine a Light", por për regjisorin njujorkez 75-vjeçar filmi duhet të ketë vlera autobiografike. Këngët e grupit me gjithë energjinë e pashtershme shoqërojnë filmat e Scorsese-s. Regjisori i madh deklaron se ka pasur një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.112Z

Lista e të nominuarve për Grammy Awards 2016 (Video)

Publikohet lista e të nominuarve për të gjitha (83) kategoritë për Grammy Awards 2016 Kjo listë përmban emrat e disa nga artistëve më të mirë të globit si: The Weeknd, Dr. Dre, Kendrick Lamar, Nicki Minaj, Drake, Ricky Martin, Skrillex and

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama