Rezultate te kerkimit per termin: +Buenos +Aires

Meta: total 849 / total_found 849 / time 0.000 / keyword[0] buenos / docs[0] 1082 / hits[0] 1429 / keyword[1] aires / docs[1] 885 / hits[1] 1127 /
No Pic available
  • 2019-03-25

Ismail Kadare, tashmë pjesë e librarisë më të bukur në botë

Të përkthyer në rreth 50 gjuhë të huaja, librat e shkrimtarit Ismail Kadare tashmë mund të gjenden edhe tek “El Ateneo Grand Splendid”. Kjo librari, e cila ndodhet në Buenos Aires të Argjentinës, është vlerësuar nga National Geographic si “libraria më e bukur në bot

Ish e dashura po e rrjep, Maradona: Do tia pres
  • 2019-01-18

Ish e dashura po e rrjep, Maradona: Do tia pres

Vetëm pak ditë më parë nga Argjentina erdhi lajmi se Diego Armando Maradona i kishte dhënë fund lidhjes me të dashurën e tij, Rocio Oliva. Së fundmi, El pibe de Oro, ndërhyri në lidhje direkte me një emision televiziv në Argjeninë, lu lëshoi vrer ndaj ish-partneres së tij, që kërko

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare
  • 2019-01-07

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare

Një delegacion tregtar amerikan ka mbërritur në Pekin për dy ditë bisedime duke filluar nga e hëna që do të përqendrohen tek mënyrat më efektive të zbatimit të një marrëveshjeje të arritur mes Presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij kinez Xi Jinping për të shtyrë rritjen e tar

Maradona lë spitalin pas problemeve shëndetësore (Video)
  • 2019-01-05

Maradona lë spitalin pas problemeve shëndetësore (Video)

Legjenda e futbollit të Argjentinës, Diego Maradona, ka lënë spitalin në Buenos Aires, ku u pranua pasditen e së premtes, pas shqetësimeve që lindën nga një kontroll mjekësor rutinë. Sapo u dha alarmi, Diego u vizitua në klinikë nga motrat e tij, vajzat Giannina dhe Jana, si dhe djali

SHBA do ekstradojë Gylen në Turqi? Shtëpia e Bardhë e mohon
  • 2018-12-19

SHBA do ekstradojë Gylen në Turqi? Shtëpia e Bardhë e mohon

Shtëpia e Bardhë mohoi pretendimin e Turqisë se presidenti Donald Trump po shqyrton mundësinë e ekstradimit të klerikut mysliman Fethullah Gylen, që jeton në Shtetet e Bashkuara. Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë tha se gjatë takimit me Presidentin turk Erdogan në samitin ekon

Maradona ndahet nga partnerja, Oliva e dëbon nga shtëpia (Foto)
  • 2018-12-13

Maradona ndahet nga partnerja, Oliva e dëbon nga shtëpia (Foto)

Nuk ka kurrë paqe për Diego Armando Maradonën, i cili në një mënyrë apo tjetër gjithmonë mbetet qendra e vëmendjes. Sipas njoftimeve të mediave argjentinase, marrëdhënia mes Pibe de Oro dhe Rocio Oliva, e cila e ka larguar ish-kampionin edhe nga shtëpia e Bella Vista (Buenos Aires, dhu

River Plate dhe Boca Juniors në Spanjë, Madridi në alarm
  • 2018-12-06

River Plate dhe Boca Juniors në Spanjë, Madridi në alarm

Akti i dytë dhe i fundit i finales së Copa Libertdores mes River Plate dhe Boca Juniors po troket. Pas rrëmujës së shkaktuar nga tifozët e millonarios, të cilët sulmuan autobusin e ekipit kundërshtar vetëm pak orë para se të zhvillohej ndeshja e kthimit në Monumental, më 24 nëntor (ta