Rezultate te kerkimit per termin: +Buja

Meta: total 755 / total_found 755 / time 0.000 / keyword[0] buja / docs[0] 755 / hits[0] 1519 /
No Pic available
  • 2018-03-01

Itali, kapen 5 tonë marijuanë nga Shqipëria, 25 të arrestuar

Një tjetër sasi e madhe droge është kapur në Itali dhe dyshohet se vinte nga Shqipëria. Mediat italiane raportojne se policia italiane ka sekuestruar 5 ton drogë, ndërsa në pranga u vunë 25 persona. Mes të ndalurave janë edhe tre persona të dyshuar si organizatorë të trafikut. Tre nga

Frojdi, raporti tresh me gruan dhe kunatën
  • 2017-12-03

Frojdi, raporti tresh me gruan dhe kunatën

Ajo quhej Minna Bernays. Të gjitha pyetjet e biografëve të Zigmud Freud (Frojdit) orvaten vetëm tek emri I kësaj gruaje, kur kërkojnë ti japin përgjigje pyetjes mbi lumturinë e psikoanalistit të njohur? Cila ishte gruaja që vërtet dashuroi Frojdi? Përgjigjja është gjithnjë Minna Bern

No Pic available
  • 2017-08-17

Zhurma si rrugë e shkurtër e gomerëve. Madhështia dhe mjerimi i gazetarisë

Indro Montanelli Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë pasion fillova ta kultivoja që nga Gjimnazi, nuk kam dashur të bëj asgjë tjetër veç të jem Gazetar, me dëshpërimin e madh të babait tim. Ai, si Drejtor i mirë i një Lic

No Pic available
  • 2017-04-20

PDK-LDK si kanë votat për Demarkacionin

Jo vetëm opozita, kundër Marrëveshjes së Demarkacionit janë edhe një numër jo i vogël i deputetëve të koalicionit, të cilët thonë se nuk do të ndërrojnë mendje. Nait Hasani, Shpejtim Bulliqi e Adem Salihaj janë vetëm disa nga deputetët të cilët bindshëm kanë ritheksuar se nuk

No Pic available
  • 2017-04-19

Kosova në zgjedhje të parakohshme?! PDK po e konsideron si ide

Eksponentë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë deklaruar se në rradhët e kësaj partie po diskutohet me seriozitet ideja e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme, ndërsa thonë se datat e zhvillimit të këtij proçesi mund të jenë 28 maji ose 4 qershori. Mundësia e zhvillimit të nj

Zbutet akuza ndaj Ben Çamit, Prokuroria: Nuk kallëzoi drogën
  • 2017-04-18

Zbutet akuza ndaj Ben Çamit, Prokuroria: Nuk kallëzoi drogën

Shfryhet buja e dosjes së mëse 500 kilogramëve hashash me të pandehur Lutfi Shabanin i njohur ndryshe si Ben Çami. Me kërkesë të organit te akuzës, një vit më parë gjykata vendosi ndaj Shabanit arrest me burg për dyshimet se kishte organizuar trafikimin e ngarkesës me drogë nga Shqip

MASAKRA e Reçakut/ Një gazetar izraelit insistonte të shkojë në Reçak para masakrës?
  • 2017-01-14

MASAKRA e Reçakut/ Një gazetar izraelit insistonte të shkojë në Reçak para masakrës?

Si u bë që një gazetar izraelit insistonte të shkojë në Reçak para masakrës? Kush na informoi në orën 03:00 të mëngjesit për tragjedinë e Reçakut? Si vendosëm të nisemi për në këtë fshat? Cilat ishin pamjet e para që i pamë më 16 mars në Reçak? Nga Baton Haxhiu Naser M