Rezultate te kerkimit per termin: +Bujanovc

Meta: total 243 / total_found 243 / time 0.000 / keyword[0] bujanovc / docs[0] 243 / hits[0] 345 /
Ja programi i prezantuar nga Isa Mustafa
  • 2014-12-08

Ja programi i prezantuar nga Isa Mustafa

Mandatari për kryeministër të Kosovës, Isa Mustafa ka mbajtur një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën që po mbahet për krijimin e Qeverisë së re, ku ka prezantuar edhe programin e qeverisë së r

Presidenti Nishani feston 102-vjetorin e Pavarësisë duke uruar të gjithë shqiptarët kudo ku janë
  • 2014-11-29

Presidenti Nishani feston 102-vjetorin e Pavarësisë duke uruar të gjithë shqiptarët kudo ku janë

28 nëntor 2014 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani organizoi sonte darkën zyrtare me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit. Fjala e plotë e Kreut të Shtetit shqiptar: "I nderuar zoti Kryetar i Kuvendit, I nderuar zoti Kryeministër, Të nderuar anëta

Kalvari i gjatë ballkanik
  • 2014-11-27

Kalvari i gjatë ballkanik

SSSAASS Edlira Gjoni “Po shkon në Serbi? Po dron, ke marrë me vete?” – pyesnin duke buzëqeshur miqtë apo familjarët para udhëtimit tim të kësaj jave. Rruga e kërkonte që të shkoja fillimisht në Prishtinë. Ekipi i punës priste të niseshim prej aty të gjithë bashkë për në Z

Serbia ndihma Presheves
  • 2014-11-20

Serbia ndihma Presheves

brbrQeveria serbe ka nisur angazhimin per te ndihmuar shqiptaret e Lugines se Presheves angazhim ky i marre nga kryeministri serb Aleksader Vucic gjate vizites me homologun Edi Rama ne Beograd Sipas agjencise Prevesheva Jone nje perfaqesues i qeverise serbe per Luginen e Presheves ndodhet ne Bujan

Rama në Preshevë, policia në gatishmëri, bllokohen për 40 minuta gazetarët shqiptarë
  • 2014-11-11

Rama në Preshevë, policia në gatishmëri, bllokohen për 40 minuta gazetarët shqiptarë

TIRANË- Shqiptarët e Luginës së Preshevës presin sot me entuziazëm vizitën historike te Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Banerat ku shkruhet “Mirësevjen kryeministër” gjenden pothuajse në çdo pjesë të Preshevës. Padurimi i banorëve të Luginës së Preshevës për

Rama mbërrin në Preshevë, qytetarët e presin me flamuj dhe valle shqiptare
  • 2014-11-11

Rama mbërrin në Preshevë, qytetarët e presin me flamuj dhe valle shqiptare

TIRANË- Shqiptarët e Luginës së Preshevës presin sot me entuziazëm vizitën historike te Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.  Banerat ku shkruhet “Mirësevjen kryeministër” gjenden pothuajse në çdo pjesë të Preshevës, ndërsa në sheshin qendror mijëra qytetarë të m

Rama në Preshevë, i dorëzohet titulli “Qytetar Nderi”: Mbrojmë interesat tuaja në këto troje
  • 2014-11-11

Rama në Preshevë, i dorëzohet titulli “Qytetar Nderi”: Mbrojmë interesat tuaja në këto troje

TIRANË- Shqiptarët e Luginës së Preshevës  e pritën me entuziazëm vizitën historike te Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Banerat ku shkruhet “Mirësevjen kryeministër” gjenden pothuajse në çdo pjesë të Preshevës, ndërsa në sheshin 'Liria" mijëra qytetarë të