Rezultate te kerkimit per termin: +Bujanovc

Meta: total 304 / total_found 304 / time 0.000 / keyword[0] bujanovc / docs[0] 304 / hits[0] 418 /
No Pic available
  • 2017-01-29

Musliu: Pranojmë ti ndërrojmë territoret me Serbinë, por pa Ujmanin

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu pranon idenë e këmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, por me kushtet që Lugina e Preshevës ti bashkohet Kosovës me Korridorin 10 dhe qasje në hekurudhë, kurse Serbisë ti jepet një pjesë e veriut

Kosova është Jeruzalem, aq sa Stambolli është Serbi
  • 2017-01-10

Kosova është Jeruzalem, aq sa Stambolli është Serbi

Nga Ilir Mborja Në çdo 7 janar, disa nga besimtarët ortodoksë (ata më fanatikët e riteve sipas Kalendarit të Vjetër) festojnë Krishtlindjen. Siç ka bërë për çdo rast të festave fetare edhe këtë herë kryepeshkopi serb Irinej iu drejtua të tijve me këto fjalë: Derisa të ketë

No Pic available
  • 2016-10-16

Dështon puçi i serbëve, donin të arrestonin kryeministrin malazez

Prokuroria Speciale ka marrë në pyetje të arrestuarit nga Serbia në territorin e Malit të Zi. Prokuroria ka bërë me dije se të arrestuarit, përveç të tjerash, dyshohen se kishin planifikuar që të arrestonin  kryeministrin e Malit të Zi. Ka dyshime të bazuara se në fillim të muaj

No Pic available
  • 2016-10-13

Rama të flasë me Vuçiç për drejtat tona në Preshevë

Kryetari i Komunës Bujanovc, Shaip Kamberi, në një intervistë të shkurtër për gazetarin Sonil Frashëri, në Ora News, tha se ishte takuar me kryeministrin Rama dhe kishte biseduar me të për çështjet e problematikat e shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Shaip Kamberi: “Bisedua

Mitrovice arrestohet kreu i policise Nehat Thaci
  • 2016-09-30

Mitrovice arrestohet kreu i policise Nehat Thaci

brbrDrejtori i policise se jugut te Mitrovices Nehat Thaci eshte arrestuar mbremjen e se merkures nga polica serbe pas nje urdherarresti te leshuar nga Gjykata e Larte e Nishit per terrorizem Ai u ndalua ne piken e kalimit kufitar Dheu i bardhe ne rrugen Gjilan-Bujanovc dhe pritet te dale perpara Gj

Kreu i Shtetit përshëndet 70-vjetorin e Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikane (AANO): Diaspora shqiptare duhet të përfshihet e të jetë edhe më e pranishme në zhvillimin e Shqipërisë!
  • 2016-08-06

Kreu i Shtetit përshëndet 70-vjetorin e Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikane (AANO): Diaspora shqiptare duhet të përfshihet e të jetë edhe më e pranishme në zhvillimin e Shqipërisë!

5 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani përshëndeti veprimtarinë me rastin e 70-vjetorit të themelimit të Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikane (AANO) dhe mbajtjes së Kuvendit të saj të përvitshëm në Tiranë. Kreu i Shtetit në fjalën e Tij përshëndetëse

Presidenti Nishani në tubimin tradicional popullor Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!
  • 2016-08-02

Presidenti Nishani në tubimin tradicional popullor Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016: Me dinjitet dhe krenari thërras: Jam shqiptar!

2 gusht 2016-Vuthaj, Plavë Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bujar Nishani mori pjesë në tubimin tradicional shumëvjeçar popullor "Mirë se vini në Alpet Shqiptare 2016" që u mbajt në Vuthaj, në Mal të Zi me një pjesëmarrje masive nga shqiptarë të ardhur nga Mali i Zi, Kosova, Maqed