Rezultate te kerkimit per termin: +Bujar +Bukoshi

Total: 367
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.425Z

Bujar Bukoshi e Astrit Haraqija dalin nga Qeveria

16:56 Qeveria e Kosovës, përmes një komunikate për media, ka njoftuar zyrtarisht "lirimin" nga Qeveria (nuk i thonë dorëheqje) të dy anëtarëve të Kabinetit Thaçi, Bujar Bukoshit dhe Astrit Haraqisë.“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pranuar sot zyrtarisht kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.786Z

Bujar Bukoshi përsëri kandidat për Kryetar të LDKsë

Ish-Kryeministri në ekzil, Bujar Bukoshi pritet të jetë njëri nga kandidatët për Kryetar të LDKsë. Burime të Express kanë treguar se Bukoshi ka marrë përkrahje nga disa anëtarë të pakënaqur me gjendjen aktuale të LDK-së, e cila ka humbur në tri zgjedhjet e fundit kombëtare si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.345Z

Bujar Bukoshi rikthehet në qeveri

Ndryshohen 6 ministra. Bajram Rexhepi emërohet ministër i Brendshëm Ish-kryeministri në ekzil i Kosovës në periudhën 1992-1999 rikthehet në qeveri, por kësaj here duke pasur shef ish-rivalin e vjetër politik, Kryeministrin Hashim Thaçi. Bëhet fjalë natyrisht për mjekun me profesion, Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.763Z

Kosove Bujar Bukoshi shpallet i pafajshem

Ish-ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Bujar Bukoshi është çliruar nga akuza e ngritur ndaj tij për aferë korruptive në rastin e tenderit për kompaninë "Jona Med". Në përfundim të seancës në Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.339Z

Bujar Bukoshi konfirmon raportimin e Indeksonline: Po, do të jem ambasador

Ministria e Jashtme e Kosovës ka nisur procedurat për ta emëruar “Ambasador At Large” Bujar Bukoshin. Ashtu siç raportoi mbrëmë Indeksonline, Bujar Bukoshi sot e ka konfirmuar një gjë të tillë. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.713Z

Kosovë, Bujar Bukoshi në hetim

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Bujar Bukoshi  akuzohet për keqpërdorime dhe vepra të rënda penale gjatë drejtimit të Ministrisë së Shëndetësisë të Kosovës. Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuz&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.713Z

Bukoshi ka pune

Pretendenti per Kryetar te ri te LDKse Bujar Bukoshi nga neser aktivizohet ne misionin e tij per te marre kreun e partise. Ne dy javet e fundit ai qendroi per vizite pune ne Shtetet e Bashkuara per cka edhe nuk ishte shume aktiv ne fillimin e zgjedhjeve te LDKse nga 10 shtatori. Edhe gjate qendrimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama