Rezultate te kerkimit per termin: +Bujar +Kllogjri

Meta: total 76 / total_found 76 / time 0.001 / keyword[0] bujar / docs[0] 18677 / hits[0] 26896 / keyword[1] kllogjri / docs[1] 107 / hits[1] 134 /
Përçahet mazhoranca për dekretet e Nishanit
  • 2014-10-31

Përçahet mazhoranca për dekretet e Nishanit

Tiranë - Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar dy kandidaturat për Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Kandidatura e Albana Shtyllës mori 77 vota pro dhe dy kundër, ndërsa kandidatura e Vangjel Kostës, mori 71 vota pro, 7 kundër dhe 1 abstenim. Po sot, Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi jo me shu

No Pic available
  • 2014-10-30

Miratohen 2 kandidaturat për KLD. Rrëzohen dekretet e Nishanit, përçahet shumica

TIRANË- Me votim të fshehtë, gjatë seancës plenare në Kuvend u miratuan sot dy kandidaturat për anëtarët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë nderkohe qe me votim te hapur u rrezuan dy dekretet e Presidentit per anetaret e Gjyates se Larte. Por gjatë votimit të dekreteve disa deput

Meta Nervozizmi ne politiken shqiptare demton paqen sociale
  • 2014-09-26

Meta Nervozizmi ne politiken shqiptare demton paqen sociale

Transmetuar me 26092014 - 1808 brbrElbasan 26 shtator 2014 NOAal- Kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim Ilir Meta zhvilloi nje takim me anetare dhe simpatizante te LSI-se ne qytetin e ElbasanitSSSAbrASSGjate fjales se mbajtur ne kete takim Meta tha se

No Pic available
  • 2014-04-03

Ermonela Jaho:Mungova 7 vite, Teatri i Operës s'ishte korrekt

TIRANE-Përreth dy orë ka pushtuar skenën e Teatrit të Operës dy net më parë në provën gjenerale, siç do ta bëjë sonte në premierë. Ermonela Jaho është kthyer pas 7 vitesh mungesë, me një shfaqje që ua de

Grupet e Miqësisë, ja emrat e kryetarëve
  • 2014-02-15

Grupet e Miqësisë, ja emrat e kryetarëve

Kuvendi publikoi dje kryetarët e Grupeve të Miqësisë mes Parlamentit të Shqipërisë dhe Parlamenteve të shteteve të tjera. Në këtë listë janë emrat e të gjithë deputetëve, të mazhorancës dhe opozitës të cilët do të drejtojnë këto grupe. Lista e plotë SHQIPËRI ARABI SAUDITE

Kërkesa e 51 deputetëve tëPS - LSI: Të shkarkohet Xhuka
  • 2014-02-15

Kërkesa e 51 deputetëve tëPS - LSI: Të shkarkohet Xhuka

TIRANE- Inspektorja e Përgjithshme e ILDKP, pritet që të jetë të martëm në Komisionin e Ligjeve, ku do të njihet edhe me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e saj nga detyra pas shkeljeve të rënda kushtetuese që ka bërë në drejtimin e këtij institucioni. Shkarkimi i saj, përve

No Pic available
  • 2014-02-14

Kuvendi publikon kryetarët e Grupeve të Miqësisë me Parlamentet e shetteve të tjera

Pas konsultimeve me Grupet Parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë u miratuan Kryetarët e Grupeve të Miqësisë mes Parlamentit të Shqipërisë dhe Parlamenteve të shteteve të tjera. Më poshtë lista e plotë : SHQIPËRI ARABI SAUDITE Ridvan Bode Kryetar SHQIPËRI AUSTRI Gent Strazimiri