Rezultate te kerkimit per termin: +Bujar +Nishani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.481Z

Bujar Nishani, presidenti aksidental i Shqipërisë

Fituesit surprizë të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2012, Bujar Nishani, koha e tij në detyrë është shënuar nga pretendime e paragjykimeve politike dhe mosmarrëveshje të hidhura me qeverinë. Bujar Nishani nuk priste kurrë të ishte president i Shqipërisë. Pak të tjerë gjithasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.579Z

Bujar Nishani tremb Lulzim Bashën

Pozitat brishta të Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike tashmë mund të rrezikohen nga një faktor i ri, i cili jo vetëm nuk ka ndërmend të dalë në pension politik, por ka ambicie të forta politike. Përpos Eduard Selamit, Majlinda Bregut apo Jozefina Topallit, një tjetër pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.270Z

Përse ngutet Bujar Nishani?

Nga Mero Baze Bujar Nishani ka thirrur sot në Presidencë krerët e grupeve parlamentare në Kuvend, për tu konsultuar lidhur me atë që ai e quan “ngërç kushtetues” për plotësimin e vendeve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në të vërtetë nuk kemi të bëjmë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.619Z

Bujar Nishani betohet mbi Kushtetutë

Tiranë- Bujar Nishani u betua me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë si presidenti i 6-të i Repubublikës së Shqipërisë.Betohem! Zoti më ndihmoftë!”, me këto fjalë të para nisi Nishani mandatin e tij si president i vendit, duke premtuar në fjalën e tij se do të një partner isi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.406Z

Bujar Nishani ja merr labçes

Bujar Nishani ka qenë i pranishëm në një ceremoni të zhvilluar në teatrin antik të Bylysit, ku dekoroi Rrapo Hekalin (pas vdekjes) me titullin "hero i kombit". Gjatë ceremonisë, në vendngjarje ka qenë edhe një grup popullor që ka kënduar labçe. Bujar Nishani si duket nuk ka rezistuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.045Z

Kush është Bujar Nishani!

Një CV e Presidentit te Zgjedhur te Republikes se Shqiperise. Z.Bujar Nishani është i martuar me Znj. Odeta Nishani dhe kanë dy fëmijë, Ersi dhe Fiona Nishani ARSIMIMI Bujar Nishani është diplomuar në Akademinë Ushtarake Skënderbej në vitin 1988 Ka kryer studimet pasuniversitare në Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.074Z

Bujar Nishani rikthen sërish Shkodranin

Bujar Nishani ka rikthyer në detyrën ish-këshilltarin e tij të Mbrojtjes, Pirro Ahmetaj. Kjo bëhet me dije nga vetë ky i fundit. Ju konfirmoj se jam rikthyer në funksionin e Këshilltarit Ushtarak të Presidentit të Republikës! Së fundmi, Ju suguroj se mbetem edhe më i motivuar, privil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama