Rezultate te kerkimit per termin: +Bujqsia

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] bujqsia / docs[0] 24 / hits[0] 24 /
Panariti shpërthen ndaj Braçes: Nëse do të bëhesh ministër, bujrum!
  • 2016-04-20

Panariti shpërthen ndaj Braçes: Nëse do të bëhesh ministër, bujrum!

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti i është përgjigjur akuzave të kreut të komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, në lidhje me sistemin e bujësisë. Panariti tha në emisionin "Ekopolitikë" të gazetares Aurora Sulçe ne Ora News se nuk e kupton ku e ka hallin Braçe, ndërkohë që ng

Ilir Hoxha mbron vendimin e të atit për marrjen e pronës dhe ndalimin e fesë
  • 2014-04-10

Ilir Hoxha mbron vendimin e të atit për marrjen e pronës dhe ndalimin e fesë

Gazeta Dita ka vijuar intervistën me djalin e diktatorit Enver Hoxha, Ilirin. Gjatë intervistës së sotme, ai ka thënë se Enveri kishte pritur një mesazh nga Perëndimi pas prishjes me Bashkimin Sovjetik, por, sipas Ilir Hoxhës, ai nuk erdhi kurrë. Denoncimi zyrtar i Traktatit t Varshavs

No Pic available
  • 2010-08-26

Buxheti, Berisha mban me hatër Rulin dhe Tafajn

U jep t drejtn t kryejn m shum shpenzime se plani Nj muaj nga vendimi i qeveris “Pr disiplinimin e fondeve buxhetore”, sipas s cils vendosen limite pr do institucion, n kuadr t kursimeve (dhe krizs), Kryeministri bn prjashtim pr dy ministri. N vendimin e djeshm, Kshilli i Ministrave u ka

No Pic available
  • 2010-08-19

2010 rekord, Berisha: Shqipëria, më shumë turistë se banorë

Buxheti 2011, Berisha: Orientimi drejt industrisë së turizmit Burimet buxhetore pr vitin 2011 do t orientohen drejt turizmit dhe secila ministri duhet ta hartoj buxhetin e vet n funksion t fuqizimit t kapaciteteve turistike t vendit. Kjo sht porosia e djeshme e Kryeministrit Sa

No Pic available
  • 2010-08-18

Berisha: Këtë sezon bum turistik

Kryeministri Berisha i kerkoi anetareve te kabinetit te tij t’i japin perparesi investimeve per zgjidhjene problemeve per turizmin. Ai foli ne mbledhjen e qeverise per nje bum turistik gjate ketij sezoni duke thene se vendi ka krijuar nje imazh te mire. Sipas kryeministrit, shifra e vizitorev

No Pic available
  • 2010-07-30

Integrimi, kërcënim apo konsolidim i shteteve-kombe?

Shteti-komb sht konsideruar gjersisht si njsia m efiente e pushtetit politik dhe sht pranuar si struktura baz n politikn ndrkombtare. Integrimi evropian sht produkt i shteteve kombe, e ka origjinn nga to, sht implementuar po nga to dhe kontrollohet prej tyre. Impakti i integrimit n ekzistencn e sh

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi