Rezultate te kerkimit per termin: +Bujqsis

Meta: total 117 / total_found 117 / time 0.000 / keyword[0] bujqsis / docs[0] 117 / hits[0] 191 /
Panariti shpërthen ndaj Braçes: Nëse do të bëhesh ministër, bujrum!
  • 2016-04-20

Panariti shpërthen ndaj Braçes: Nëse do të bëhesh ministër, bujrum!

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti i është përgjigjur akuzave të kreut të komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, në lidhje me sistemin e bujësisë. Panariti tha në emisionin "Ekopolitikë" të gazetares Aurora Sulçe ne Ora News se nuk e kupton ku e ka hallin Braçe, ndërkohë që ng

Ilir Hoxha mbron vendimin e të atit për marrjen e pronës dhe ndalimin e fesë
  • 2014-04-10

Ilir Hoxha mbron vendimin e të atit për marrjen e pronës dhe ndalimin e fesë

Gazeta Dita ka vijuar intervistën me djalin e diktatorit Enver Hoxha, Ilirin. Gjatë intervistës së sotme, ai ka thënë se Enveri kishte pritur një mesazh nga Perëndimi pas prishjes me Bashkimin Sovjetik, por, sipas Ilir Hoxhës, ai nuk erdhi kurrë. Denoncimi zyrtar i Traktatit t Varshavs

Produktet shtazore/ Panariti urdhron AKU t analizoj mostrat
  • 2014-03-25

Produktet shtazore/ Panariti urdhron AKU t analizoj mostrat

Ministri i Bujqsis, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Edmond Panariti urdhëron AKU-në që të marrë në treg mostra djathi, gjize dhe produktesh të tjera me origjinë shtazore për ti analizuar në Institutin e Sigurisë Ushqimore e Veterinare pas shqetesimeve të ngritura nga k

No Pic available
  • 2014-01-28

Braçe: Midis emrave të zyrtarëve edhe ish-ministri Ksera

Deputeti i majtë Erjon Braçe, njëkohësisht edhe kryetar i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, ka zbuluar dje në faqen e tij të “Facebook”-ut një pjesë të emrave të zyrtarëve të lartë që kanë marrë pa të drejtë kredi si të pastrehë. Sipas Braçes, n listn e prgjiths

No Pic available
  • 2014-01-28

Ja zyrtarët që kanë përfituar kredi të buta për shtëpitë

Janë 145 zyrtarë të qeverisë së shkuar, që kanë marrë kredi të buta për të blerë banesa. Skandali është publikuar nga mazhoranca e re, e cila ka deklaruar se do të bëjë drejtësi për këtë abuzim. Ata thonë se dosjet e zyrtarëve janë të paplota dhe me shkelje. Në listë ë

Elbasan dyfishohen eksportet bujqesore
  • 2012-07-31

Elbasan dyfishohen eksportet bujqesore

Fermerët e Qarkut të Elbasanit këtë vit i kanë tregtuar prodhimet e tyre bujqësore në shumë shtete fqinje duke dyfishuar eksportet ne krahasim me  një vit më parë. Sipas burimeve nga Drejtoria e Bujqsisë prodhimet e vend

No Pic available
  • 2010-09-01

Fullani: Ekonomia, drejt përmirësimit, eksportet dhe depozitat janë rritur

Guvernatori kërkon që qeveria të bëjë kujdes me deficitin buxhetor Ekonomia shqiptare po jep sinjale pozitive drejt nj prmirsimi n rritje. Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, me t dhnat e raportuara dje pr 3-mujorin e tret t vitit 2010, tregoi se situata makroeko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama