Rezultate te kerkimit per termin: +Bujqsis

Total: 109
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.487Z

Zvicra mbështet sektorin e bujqësisë, Ruli, marrëveshje me ambasadoren zvicerane

Ambasada e Zvicrs dhe Zyra e Bashkpunimit Zviceran n Shqipri nnshkruan dje nj marrveshje t re me Ministrin e Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit pr mbshtetjen e bujqsis s vazhdueshme n Shqipri. Marrveshja siguron bashkpunim pr zbatimin e fazs s dyt t projektit pr Mbsht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Rama dhe Gjana nnshkruajn memorandumin pr cilsin e ushqimeve

Ministria e Bujqsis dhe Bashkia kan nnshkruar nj memorandum pr cilsin e ushqimeve n treg. Nnshkrimi u b nga Ministri i Bujqsis, Jemin Gjana dhe Kryetari i Bashkis s Tirans, Edi Rama. Gjat nnshkrimit t memorandumit kreu i bashkis s kryeqytetit, Edi Rama deklaroi se b saj t ksaj marrveshje me Minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.162Z

Ruli: Bankat tregtare të investojnë në bujqësi

Prodhimi/Ministri i Bujqësisë ka garantuar fermerët se qeveria do ndajë risqet me bankat që kreditojnë këtë sektor Fermert kan rritur nivelin e prodhimit t produkteve bujqsore shqiptare, por zhvillimi i mtejshm i ktij sektori pa dyshim q ka nevoj pr mbshtetjen e banka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Ruli: Konkurrueshmëria e prodhimeve bujqësore, sfida jonë kryesore

“Rrethi i Beratit prbn nj nga potencialet m t mdha bujqsore t vendit ton. E veanta e ktij rrethi sht se ktu ka nj zhvillim t gjith zinxhirit t bujqsis e blegtoris. Ky rreth ka edhe nj t tretn e ullinjve n shkall republike. Berati shquhet edhe pr koeficientin e lart t shfryt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

Prodhimi i ullirit, USAID ndan çmimet

USAID, n bashkpunim me Shoqatn Shqiptare t Vajit t Ullirit, organizuan dje ceremonin e ndarjes s mimeve t Konkursit Kombtar pr Vajin e Ullirit Ekstra t Virgjr. Aktiviteti drejtohej nga ministr i Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit, Genc Ruli dhe Valentina Postoli, Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.209Z

Bujqësia, Ruli: Qeveria do të ndajë risqet me bankat

Investiemet private bankare n ferma dhe agroprpunim, jan rruga m e mir e zhvillimit bujqesor n vend. Kshtu u shpreh ministri i Bujqsis Genc Ruli, n takimet e zhvilluara n subjektet bujqsore n Tiran e Durrs. Sipas kreut t Bujqsis, qeveria n bashkpunim me bankat private, do t mundsoj zhvillimin e ktij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

MBUMK: Progres Raporti i BE-s vlerson arritjet n bujqsi dhe ushqim

Progres Raporti i BE-s pr sektorin e bujqsis dhe ushqimit n Shqipri, vlerson reformat dhe nismat e reja subvencionuese, q ka ndrmarr qeveria shqiptare pr mbshtetjen dhe zhvillimin e ktij sektori, bn t ditur burime nga Ministria e Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit. Sipas informacionit ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama