Rezultate te kerkimit per termin: +Bukureshtin

Total: 77
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.934Z

Rivaliteti për Bukureshtin, Topi kryeson delegacionin

  Skema e vendosjes në Samit, do të jetë 2 plus 5. Presidenti Bush do takojë si Topin, ashtu edhe Berishën TIRANË- Delegacioni shqiptar që do të përfaqësojë Shqipërinë në Samitin e Bukureshtit, nga ku vendi ynë pret të marrë ftesën për anëtarësim në NATO, do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.396Z

Nje jete e nendheshme FOTO

p classMsoNormalDikur njihej si Parisi i Lindjes Behet fjale per Bukureshtin kryeqytetin e Rumanise p classMsoNormalPor poshte godinave me stil barok dhe shesheve te njohura ka nje mbreteri te nendheshme Ne rrjetin gjigant te kanalizimeve te qytetit jetojne te perjashtuarit nga shoqeria p classMso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

Rumania rrit TVSH-në nga 19 në 24 për qind

Vendimi është konfirmuar nga kryeministri Emil Boc dhe vjen vetëm një ditë pas rrëzimit nga Gjykata Kushtetuese të shkurtimeve prej 15 për qind të pensioneve të parashikuara në një plan të rreptë ekonomik.Menjëherë pas rrëzimit të planit nga gjykata kushtetuese, FMN-ja njoftoi shty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.263Z

Axhenda, Franca ngre kamping në Tiranë

Zbardhet axhenda e Kombëtares së Francës për ndeshjen e 2 shtatorit në “Qemal Stafa” kundër Shqipërisë. Burime në FSHF tregojnë se “gjelat” do të mbërrijnë në Tiranë që më 31 gusht. E veçanta është se Franca do të qëndrojë në kryeqytetin shqiptar plot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.767Z

Rumunët: Vendi po ecën në rrugë të gabuar

Këtë mendim ndajnë më shumë se 80 % e qytetarëve të Rumanisë, sipas një sondazhi të organizuar në fillim të qershorit nga Grupi për Studimet Sociale (GSS 2000). Ndërkohë që 82,5 për qind besojnë se vendi është në rrugë të gabuar, 12,9 për qind janë asnjanës, dhe vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.754Z

Thirrje për ribashkimin e Rumanisë me Moldavinë

Mijëra protestues në Bukuresht kanë bërë thirrje për ribashkimin e Rumanisë me Moldavinë. Protestuesit nga të dyja vendet kanë brohoritur slogane anti-ruse dhe i kanë kërkuar Qeverisë rumune që ta bëjë unifikimin prioritet kombëtar. Organizatorët e protestës së të dielës kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.198Z

Rumania pothuajse e bllokuar nga bora

Të gjitha portet e Detit të Zi janë mbyllur sot duke filluar nga mesnata, ndërkohë që e bllokuar mbetet autostrada kryesore A2 që lidh periferinë me Bukureshtin, shtuar këtu dhjetëra rrugë të tjera sërish të bllokuara për shkak të kushteve të jashtëzakonshme të motit, pa harruar e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama