Rezultate te kerkimit per termin: +Bulevard

Meta: total 1000 / total_found 3243 / time 0.001 / keyword[0] bulevard / docs[0] 3243 / hits[0] 4029 /
Juntë ushtarake, Rama  Ralf Gjonit: Mos u shqetëso për Presidentin, shiko bojën!
  • 2019-04-03

Juntë ushtarake, Rama Ralf Gjonit: Mos u shqetëso për Presidentin, shiko bojën!

Opozita e re dhe deputeti i LSI Ralf Gjoni ishin dy shënjestrat e kryeministrit Edi Rama gjatë fjalës që ai mbajti sot në foltoren e Kuvendit. Kreu i qeverisë përdori bojën për të ironizuar Gjonin, teksa e ngushëlloi duke i kujtuar se të dy janë viktima të një akti të tillë. Replika

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare
  • 2019-03-30

Veliaj: Fëmijët të regjistrohen në klasat sportive në 62 shkollat komunitare

Krahas shtimit dhe përmirësimit të terreneve sportive, në kryeqytet po i kushtohet një vëmendje e madhe promovimit të sportit tek të rinjtë. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Atletikës, organizuan Kids Athletics, në terrenet e reja sportive të shkollës Do

Jo vetëm festë, por edhe protestë në Tiranë: Rama si Asadi! (Foto)
  • 2019-03-17

Jo vetëm festë, por edhe protestë në Tiranë: Rama si Asadi! (Foto)

Festë dhe protestë sot në Tiranë. Ndërsa kryeqyteti festonte Ditën e Verës, e cila u shty për shkak të kohës së keqe, dhjetra të rinj kanë protestuar në një marshim paqësor në Bulevard kundër përdorimit të gazit lotsjellës në protestat e opozitës. Një vajzë e vogël u godit

Protesta/ Rudina me opozitën e re, djali i Azem Hajdarit përkrah Bashës (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Rudina me opozitën e re, djali i Azem Hajdarit përkrah Bashës (VIDEO)

Disa mijëra qytetarë kanë marshuar drejt bulevardit Dëshmorët e Kombit me thirrjet Rama ik dhe me pankarta në duar. Kryedemokrati Lulzim Basha u nis rreth orës 10:45 nga selia e PD-së dhe ju bashkua protestuesve në bulevard, por në vëmendjen e rrëmbeu personi që gjendej përkrah tij. A

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën
  • 2019-03-16

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën

Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë kanë komunikuar ata në momentin e shpërthimit dhe dy orë më pas. Është pak a  shumë ai alarmi i

Aksident masiv në Fier, 6 makina bëhen përshesh në bulevard (VIDEO)
  • 2019-03-05

Aksident masiv në Fier, 6 makina bëhen përshesh në bulevard (VIDEO)

Një aksident masiv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në bulevardin kryesor të qytetit të Fierit. Mësohet se mjete janë përplasur, por fatmirësisht nuk ka dëmtime në njerëz. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:30 pranë azilit të të moshuarve. Dy mjete,një Audi dhe një Mercedes, janë përplasur

Basha, mesazh para protestës: Asgjë nuk i ndal protestuesit
  • 2019-02-16

Basha, mesazh para protestës: Asgjë nuk i ndal protestuesit

Ka mbërritur në selinë e Partisë Demokratike rreth orës 09.40 kryedemokrati Lulzim Basha, i cili pritet të prijë protestën e sotme të opozitës, bashkë me kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Por para se të hynte në selinë blu, kryedemokrati tha shkurt për gazetarët Asgjë