Rezultate te kerkimit per termin: +Bullgari

Total: 4498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.005Z

Hollivudi ne Bullgari

Bullgaria ka fituar emer ne kinematografite boterore qe ne vitet 90-te kur ne kete vend jane incizuar filma me aktoret si Sylvester Stallone Arnold Schwarzeneger Bruce Willis apo dhe Jean-Claude Van Damme. Keto aktore jane edhe tani prezent ne incizimin e vazhdimit te dyte te filmit The Expandabl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.037Z

Qeveria në Bullgari

Gjashtë ministra kanë shkuar të dielën në Bullgari për të hartuar planin e Qeverisë për zhvillim ekonomik të vendit. Të mërkurën, atyre u bashkohet edhe Kryeministri Thaçi. Atje, me ndihmën e Komisionit Europian, Bankës Botërore dhe USAID’it, do të vendosen pikat kryesore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.160Z

Kriza politike ne Bullgari

Kriza politike ne Bullgari E enjte 21 Shkurt 2013 1645 Kriza politike ne Bullgari p Parlamenti bullgar ka pranuar doreheqjen e qeverise se Bojko Borisov te shpallur nje dite me pare Votimi i parlamentit i hap tashme rrugen dy opsioneve te mundshme i pare ka te beje me mundesin e nje qeverie tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.170Z

Bullgari, arrestohet Agim Çeku

Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, është arrestuar mbrëmë në Bullgari, ka njoftuar Ministria e Brendshme e këtij vendi. "Agim Çeku është arrestuar në Geshevo, kur ai ka hyrë në Bullgari, në bazë të një kërkese të Interpolit", ka thënë zëdhënësja Di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.868Z

MotoGp në Bullgari që nga 2012

Kampionati botëror i MotoGP do të zbarkojë edhe në Bullgari në sezonin e 2012: Një marrëveshje e tillë është arritur më në fund mes Federatës Bullgare të Motorëve dhe "Dorna Sports", që zotëron edhe të drejtat ekskluzive për këtë sport. Mes tyre është nënshkruar një kontrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.531Z

Tadic vizitënjëditore në Bullgari

SOFJE- Avancimi i marrëdhënieve midis Bullgarisë dhe Serbisë do të jetë temë kryesore e bisedës midis kryeministrit bullgar Bojko Borisov dhe presidentit serb Boris Tadic. Sipas agjencisë serbe Beta, Tadic të premten duhet të qëndrojë për vizitë njëditëshe zyrtare në Bullgari, ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.499Z

Bullgari, arrestohet për manipulim

Zëvendëspresidenti i Agjencisë Qeveritare të Sportit në Bullgari, Ivan Lekov, u arrestua për manipulimin e ndeshjeve të futbollit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama