Rezultate te kerkimit per termin: +Bullgaria

Total: 4869
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.367Z

Bullgaria mbyllshtate Ambasada

SOFJE- Bullgaria do ti mbylle shtate ambasada per shkak te kursimeve deri ne pranvere. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Jashtem Nikolla Mlladenov sipas te cilit Ministria qe ai drejton do ti propozoje qeverise te mbyllen ambasadat ne kater shtete afrikane Sudan Angole Zimbabve dhe Tunizi dy ambasada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.761Z

Bullgaria i k

Bullgaria filloi bisedime me BE-n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.640Z

Bullgaria: Jo gazsjellësit rus

Kryeministri i Bullgarisë, Bojko Borisov, ka deklaruar se vendi i tij do të heqë dorë nga marrëveshja prej 1 miliard dollarësh, për të sjellë gazin rus në Greqi. Duke folur pas një takimi me ambasadorët e BE-së në Sofje, Borisov ka theksuar se vendimi është bazuar tek shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.832Z

Bullgaria i heq licencen CEZ

Bullgaria i heq licencen CEZ E marte 19 Shkurt 2013 1940 Bullgaria i heq licencen CEZPas protestave masive qe shperthyen ne Sofie dhe disa qytete te tjera kryeministri bullgar Boiko Borisov tha ne nje konference per shtyp te mbajtur gjate dites se qeveria e bullgarise ka vendosur ti heqe licence

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.912Z

Integrimi, Bullgaria rikonfirmon mbështetjen për Shqipërinë

Presidenti i Bullgarisë, Rosen Plevneliev, takime me krerët e shtetit  Bullgaria rikonfirmoi dje edhe një herë mbështetjen e saj ndaj Shqipërisë në rrugën e saj të integrimit europian. Deklarata u bë nga kreu i shtetit bullgar, Rosen Plevneliev, gjatë takimeve të tij të djeshme me kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.411Z

Kriza Bullgaria mbyll 7 ambasada

Bullgaria do te mbylle shtate ambasada ne vende te ndryshme te botes per shkak te kursimeve. Lajmin e ka bere te ditur ministri i Jashtem bullgar Nikolla Mlladenov i cili ka saktesuar se propozimi do ti paraqitet se shpejti qeverise. Sipas Mlladenov ambasadat qe do te mbyllen jane 4 ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.246Z

Bullgaria barazon 0-0 me Uellsin

Bullgaria arriti një barazim pa gola në transfertën e Uellsit të martën në mbremje, në një nga ndeshjet e shumta miqësore të datave 15-16 gusht. Bullgaria është një nga kundërshtaret e Shqipërisë në Grupin G të eliminatoreve të Euro 2008.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama