Rezultate te kerkimit per termin: +Bullgarin

Total: 405
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.218Z

Skela, sherr me bullgarin Angelov

Pavarësisht fitores së regjistruar gjatë fundjavës së kaluar në fushën e Borusia Mynshengladbah, situata tek Energie Kotbus vazhdon të jetë e tensionuar. Kjo konfirmohet nga problemi më i fundit që ka pasur sërish si protagonist mesfushorin shqiptar, Ervin Skela. Gjatë stërvitjes së d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.170Z

FOTOT/ Gjahtari i emigrantëve: Njihuni me bullgarin që po terrorizon refugjatët

Një bullgar i vetëquajtur gjahtari i emigrantëve  ka ngritur një patrullë me mjete të blinduara dhe armë që terrorizojnë refugjatët. Dinko Valev, 29 vjeç, ka blerë dy mjete të blindura dhe udhëton në gjithë territorin bullgar për të terrorizuar emigrantet. Zona ku ai patrullon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.309Z

Hungaria kërkonzgjidhje për Rumaninëdhe Bullgarinë

PARIS- Presidenca hungareze e Bashkimit Evropian do të bëjë ç'është e mundur për anëtarësimin e Bullgarisë dhe Rumanisë në hapësirën Shengen, sipas premtimit që ka bërë, pavarësisht kundërshtimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.311Z

“Dnevnik": Greqia do Bullgarinë e Shqipërinë e Madhe

“Greqia dëshiron Shqipërinë e Madhe dhe Bullgarinë e Madhe”. Ky është titulli i gazetës maqedonase “Dnvenik”, në shkrimin i cili botohet pas propozimit, që thuhet se ka bërë përfaqësuesi grek, për emrin e M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.641Z

Wladimir Klitschko mbron titullin, mbetet Kampion i Botës

Wladimir Klitschko ka arritur të mbrojë titullin Kampion të Botës për peshat e rënda në Boks, duke mposhtur bullgarin Kubrat Pulev, që njihet me nofkën “Kobra”. Ukrainasi që po sundon në boks në tetë vitet e fundit, mbrojt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.266Z

Greva e fermerëve grekë prek edhe Shqipërinë

Bllokimi me traktor i rrugve dhe i pikkalimeve kufitare nga fermert grek po dmton rnd transportet ndrkombtare. N pikkalimin kufitar Promahona me Bullgarin sht krijuar nj varg i gjat prej kilometrash t tra nga kamiont e stacionuar n t dy ant e kufirit. Mediat e huaja e prshkruajn situatn si kaotike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.324Z

Italia barazon me Bullgarinë (Video)

Italia ka arritur të kthehet me një pikë nga udhëtimi në Bullgari, duke luajtur barazim 2:2. Kombëtarja e drejtuar nga Antonio Conte, e nisi mirë takimin, duke gjetur epërsinë që në minutën e 3’, kur Yordan Minev shënoi autogol.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama