Rezultate te kerkimit per termin: +Bullgaris

Meta: total 1000 / total_found 3090 / time 0.001 / keyword[0] bullgaris / docs[0] 3090 / hits[0] 4628 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Njihuni me rivalin e Partizanit, historia e skuadrës më të vjetër të Bullgarisë

Partizani do të vihet përballë bullgarëve të Botev Plovdiv në turin e parë kualifikues të Ligës së Europës. Skuadra e cila mban emrin e heroit kombëtar të Bullgarisë, Hristo Botev, nuk ka ndonjë histori të madhe suksesi në futbollin vendas teksa ka fituar vetëm 2 herë titullin kam

Partizani: Botev rival i fortë, por kalojmë ne
  • 2017-06-19

Partizani: Botev rival i fortë, por kalojmë ne

Respekt maksimal por kundërshtarin por aspak frikë. Shorti i turit të parë kualifikues të Europa Leagues e ka vendosur Partizanin përballë skuadrës bullgare të Botev Plovdiv, një ekip me eksperiencë në Kupat e Europës por që në vitet e fundit nuk ka pasur ndonjë ecuri mbresëlënëse

No Pic available
  • 2017-06-13

Turistja i drejtohet presidentit: Unë nuk ju njoh, kush jeni ju?

Një turiste nga Brazili ka bërë një fotografi me presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev në mes të një turme me njerëz por pa e ditur se kush është ai. Sipas mediave të huaja, presidenti ishte në një fshatin e malit Strandja për të parë një valle rituale pagane. Gruaja e presidentit

No Pic available
  • 2017-06-12

Një dorëshkrim për Shqipërinë në Vatikan

Në Bibliotekën Apostolike të Vatikanit gjendet një dorëshkrim italisht (Barb.lat.5361) i Antonio Brunit nga Ulqini, me titull « Del Bellerbegato della Romania, dAntonio Bruno da Dolcigno » (Mbi bejlerbejllëkun e Rumelisë, nga Antonio Bruno prej Ulqini) i shkruar andej nga gjysma e dytë e s

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia
  • 2017-06-10

Suedia ndëshkon Francën në shtesë, Bosnja ndalet nga Greqia

Një gol në frymën e fundit i siguron një fitore shumë të rëndësishme Suedisë në sfidën më të fortë të mbrëmjes eliminatore ndaj Francës. Ola Toivonen në minutën e 90 i shkaktoi Francës humbjen e parë në këto eliminatore, duke i dhuruar Suedisë jetike 2-1. Një gol i Olivier G

No Pic available
  • 2017-06-09

Merkel: Vizion shprese për Ballkanin Perëndimor

Pas takimit të kryeministrit bullgar Boyko Borissov dhe kancelares Angela Merkel në Berlin, kancelarja gjermane i kushtoi vëmendje në konferencën e shtypit zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor. Në konferencën për shtyp të kancelares Merkel dhe kryeministrit bulgar (07.06), Boyko Borissov

Merkel: Vizion shprese për Ballkanin
  • 2017-06-08

Merkel: Vizion shprese për Ballkanin

Pas takimit të kryeministrit bullgar Boyko Borissov dhe kancelares Angela Merkel në Berlin, kancelarja gjermane i kushtoi vëmendje në konferencën e shtypit zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor. Në konferencën për shtyp të kancelares Merkel dhe kryeministrit bullgar, Boyko Borissov pati nj