Rezultate te kerkimit per termin: +Bullgaris

Total: 779
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.411Z

Hoxhaj takoi presidentin dhe kryeministrin e Bullgarisë

– Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare në Bullgari është takuar me presidentin bullgar, Rosen Plevneliev, kryeministrin Plamen Oresharski dhe udhëheqësit e Parlamentit të Bullg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.904Z

Kryeparlamentarja e Bullgarisë viziton sot Tiranën

TIRANE-Me ftesë të Kryetares së Kuvendit, znj, Jozefina Topalli, mbërrin sot për një vizitë dy ditore në vendin tonë, Kryetarja e Kuvendit Popullor të Bullgarisë, znj.Tsetska Tsacheva . Takimi mes dy homolegeve znj, Jozefina Topalli dhe znj.Tset

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.871Z

Thaçi takoi ambasadorin e Bullgarisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi. Ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Bullgarisë Dimitrov Dantchev. Thaçi ka thënë se ka marrë përkrahjen e tij për Integimet Evropiane dhe anëtarësëimin n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.120Z

Haxhinasto pret ambasadorin e ri të Bullgarisë, Arnaudov

TIRANË - Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e ri të Republikës së Bullgaris¸ n¸ Tiran¸, Dimitar Ivanov Arnaudov. Ministri Haxhinasto vlerësoi nivelin e shkëlqyer t¸ marrëdhënieve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.899Z

Meta takon presidentin e Bullgarisë: Intensifikim bashkëpunimit bilateral

TIRANE - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot në Kuvend Presidentin e Republikës së Bullgarisë Sh.T.Z. Rosen Plevneliev, me të cilin biseduan mbi marrëdhëniet shumë të mira mes dy vendeve, forcimit të bashkëpunimit dhe zhvillimeve në ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.119Z

Ministri Haxhinasto pret Ambasadorin e ri të Bullgarisё

Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e ri të Republikës së Bullgarisё nё Tiranё, Dimitar Ivanov Arnaudov.   Ministri Haxhinasto vlerësoi nivelin e shkëlqyer tё marr&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.959Z

Jahjaga takoi ambasadorin e ri të Bullgarisë në Kosovë

Presidentja e Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Republikës së Bullgarisë në Republikën e Kosovës, zotëri Nedialtcho Dimitrov Dantchev, i cili i dorëzoi letrat kredenciale. Presidentja Jahjaga vlerës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama