Rezultate te kerkimit per termin: +Bullgarise

Total: 518
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.545Z

Nishani dekorohet nga Presidenti i Bullgarise

Transmetuar me 02062016 - 1337 Sofje 2 qershor 2016 NOAal- Presidenti Bujar Nishani dekorohet nga Presidenti i Bullgarise Rosen Plevneliev me urdhrin me te larte te Republikes se Bullgarise Stara Planina te Grades se Pare me motivacionin per kontributin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.765Z

Presidenti i Bullgarise Plevneliev nis viziten zytare ne Tirane

Transmetuar me 16012014 - 0949 Presidenti i Bullgarise Rosen Plevneliev PUBLICITET Tirane 16 janar 2014 NOAal- Presidenti i Bullgarise Rosen Plevneliev zhvillon sot dhe neser nje vizite zyrtare ne Tirane me ftese te homologut shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.544Z

Ceku: Ekstradimi im, ne dem te Bullgarise

Ish-kryeministri i Kosoves, Agim Ceku ka deklaruar se nje ekstradim i mundshem i tij ne Serbi do te kishte ndikuar ne perkeqesimin e marredhenieve nderkombetare. “Dorezimi im nuk eshte ne interesin e askujt dhe vetem sa do te perkeqesonte raportet nderkombetare te Bullgarise”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.660Z

Bullgarise i pezullohen ndihmat

BE ka pezulluar miliona dollare ndihma per Bullgarine pas nje serie raportesh qe kritikonin ashper qeverine se kishte deshtuar te luftonte korrupsionin dhe krimin e organizuar. Ky institucion po i mban fondet ne linje me paralajmerimet e dhena me heret Bullgarise kur vendi u anetaresua ne BE ne jana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.859Z

Gjermania kunder Bullgarise dhe Rumanise ne Shengen

Gjermania vazhdon te kundershtoje anetaresimin e Bullgarise dhe Rumanise ne listen e vendeve te zones Shengen per levizje te lire duke thene se keto dy vende duhet te bejne me shume per te luftuar korrupsionin. Ne komentet sot ne Bruksel Ministri i Brendshem gjerman Tomas de Mezier vleresoi perpjekj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.691Z

Kupa UEFA: CSKA, skuadra me e mire e Bullgarise

CSKA e Sofies, skuadra qe do te ndeshet me Dinamon ne Kupen UEFA, eshte skuadra me e mire ne historine e futbollit bullgar. Ajo ka fituar 30 here titullin kampion si dhe 11 here Kupen e Bullgarise. Ne historine e saj te madhe, CSKA ka njohur edhe periudha te erreta, me ndryshime te emrit, por edhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.478Z

Lotar Mateus trajneri i ri i Bullgarise

Lotar Mateus eshte trajneri i ri i perfaqesueses se Bullgarise. Lajmi u konfirmua sot nga presidenti i Federates bullgare te Futbollit Borisllav Mihajlov i cili deklaroi se prezantimi zyrtar i teknikut gjerman do te behet brenda disa diteve. Gjate karrieres se tij si trajner Mateus ka drejtuar k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama