Rezultate te kerkimit per termin: +Bulqiz

Meta: total 1000 / total_found 7009 / time 0.003 / keyword[0] bulqiz / docs[0] 7009 / hits[0] 16404 /
Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

Numërimi drejt fundit: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1
  • 2017-06-26

Numërimi drejt fundit: PS 73 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 4, PSD 1

Kur jemi ne numerimin e  kutive te fundit te votimit projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 73 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 4 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ ka dhene afat deri ne oren 22:00

Numërimi drejt fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-26

Numërimi drejt fundit: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Kur jemi ne numerimin e  kutive te fundit te votimit projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klem

No Pic available
  • 2017-06-22

Merr për kot kandidati për deputet i PD: E vetmja rrugëdalje Rilindja!

I lodhur nga fushata apo emocionet kur vjen puna të flasësh para kryetarit? Nuk dihet se cila nga këto arsye u bë shkak që kandidati demokrat për deputet në Bulqizë, Edmond Isaku, i treti në listën e qarkut të Dibrës, tia thoshte sy më sy Bashës, se e vetmja rrugëdalje për vendin ës

No Pic available
  • 2017-06-20

MAS kallëzon 6 përgjegjës të Zyrave Arsimore dhe 4 drejtorë shkollash

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për 10 drejtues arsimorë, me arsyetimin e përfshirjes në fushatë elektorale.  Ministrja teknike e Arsimi Mirela Karabina kallëzoi gjashtë përgjegjës zyre në drejtoritë rajonale dhe 4 drejtorë arsimi. Njoftimi

No Pic available
  • 2017-06-14

Basha: Heqim taksën e naftës, ulim taksat, krijojmë vende pune

Me të ardhur në pushtet Partia Demokratike, Lulzim Basha, premton heqjen e taksës së naftës, 240 lekë për litër, çka pritet të ndikojë në uljen e çmimit. Gjatë takimeve më banorë të Klosit, Basha u njoh edhe me problematikat e tyre. Basha: Çmimin e naftës do ta ulim, do të heqim

No Pic available
  • 2017-06-14

Rama: Portat e drejtësisë dhe administratës ti hapim deri në fund

Nga qyteti i Bulqizës, kryeministri Edi Rama u shpreh se në 45 muaj qeverisje është bërë shumë, por jo mjaftueshëm. Duke u kërkuar votën banorëve atje, Rama u shpreh se synimi është hapja e dy portave deri në fund, ajo e drejtësisë dhe administratës në mënyrë që ato të jenë n