Rezultate te kerkimit per termin: +Bulqizes

Total: 899
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.971Z

Tragjedi ne galerite e Bulqizes

brbrTjeter tragjedi ne minieren e Bulqizes Mbremjen e se enjtes nje 60-vjecar humbi jeten ne thellesite e galerise 44 ndersa kolegu i tij mbeti i plagosur Si pasoje e shembjes se masivit shkembor Izet Keta ka gjetur vdekjen e menjehershme ndersa minatori tjeter Agron Daxha mori plage te renda dhe u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.735Z

Incidenti ne Gjuras te Bulqizes

brbrNdalohen nga policia kryetari dhe sekretari i komisionit te qendres se votimit 1067 ne fshatin Gjuras te rrethit te Bulqizes te cilet akuzohen per shperdorim detyre ne bashkepunim Burime zyrtare te policise bejne me dije se jane ndalur Vebi Gjini 51 vjec dhe Ruzhdi Sula 46 vjec Ne kundershtim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.833Z

Inspektim ne minieren e Bulqizes

MINIERA E BULQIZES Specialistet e Repartit te Inspektim-Shpetim-Minierave po inspektojne gjendjen e minieres se Bulqizes per te vendosur per rifillimin e punes. Edhe pse minatoret jane shprehur te gatshem dhe jane paraqitur qe te henen qe ne oren 0700 procesi i punes ne thellesi nuk ka rifilluar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.697Z

Presidenti Topi viziton qytetin e Bulqizes.

29 tetor 2010 Bulqize Presidenti i Republikes Prof. Dr. Bamir Topi i shoqeruar nga anetare te Kabinetit zhvilloi sot nje vizite pune ne qytetin verilindor te Bulqizes ku u prit perzemersisht nga Kryetari i Bashkise se ketij qyteti Roland Keta keshilltare bashkiake Prefekti i Qarkut te Dibres Xhafe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.590Z

Ngricat, probleme ne rruget e Bulqizes

Ulja e temperaturave ne rrethin e Bulqizes ka bere qe ne rruget e komunave te krijohen shtresa akulli. Me problematike mbetet rruga Bulqize-Kraste, e cila kalohet vetem me zinxhire. Po ashtu shqetesuese eshte gjendja ne rrrugen Ura, qe lidh qytetin me komunen Zerqan,e cila eshte me akull.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.105Z

Perplasen dy makina ne qender te Bulqizes

Dy makina jane perplasur ne qender te Bulqizes dhe per pasoje eshte plagosur Drejtori i Spitalit te ketij qyteti si dhe nje inxhinier. Te demtuarit ndodheshin ne njeren nga makinat e akisdentit, qe sipas policise ka ndodhur per shkak te nje parakalimit te gabuar. Drejtori i Spitalit te Bulqizes Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.757Z

Spitali i Bulqizes pa ilaçe

Spitali i Bulqizes do te vuaje dhe per disa muaj te tjere mungesen totale te ilaçeve. Ditet e fundit jane shuar edhe ato pak shpresa te mbetura per furnizimin me medikamente, per shkak te anulimit per here te dyte te tenderit te ilaçeve ne spitalin e Peshkopise. Sipas ligji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama