Rezultate te kerkimit per termin: +Bulqizs

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Kapet me 20 tonë krom, pranga për vjedhje

Bulqiz Kapet me 20 ton mineral kromi pa dokumente, ndalohet nj 46-vjear. Dyshohet se sasia e bllokuar e mineralit sht vjedhur nga subjektet private t palicencuara pr shfrytzim kromi n miniern e Bulqizs. Burimet e policis s Bulqizs bjn t ditur se ka nisur procedimi penal pr Mujo Dautin, 46 vje, nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.709Z

Minatorët e Bulqizës, 1 Maji, protestë dhe shpërblime

Minatort e Bulqizs protestuan m 1 Maj n emr t krkesave t tyre pr statusin e minatorit dhe pr uljen e moshs s pensionit. Protesta n Tiran e thirrur nga Konfederata e Minatorve u mbshtet prej tyre me nj prfaqsi prej 20 vetash. Megjithat, dshira pr protesta e minatorve n miniern e B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Bulqiz: Humb jetn nj minator, plagosen dy t tjer

Nj tjetr aksident tragjik ka tronditur qytezn e Bulqizs pasi nj masiv kromi n Minier u shemb dhe i mori jetn minatorit 43 vjear, Nevruz Gjoka, ndrsa dy koleg t tij jan plagosur. T plagosurit aktualisht jan n gjendje t rnd n spitalin e Bulqizs nn vezhgimin e mjekve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Prifti: Task-Force për disiplinimin e aktivitetin minerar në Bulqizë

Katër ministri, në sitë aktivitetin minerar, për të shmangur abuzimet Policia e Shtetit, tatimet, doganat, Inspektorati i Puns, t gjitha kto struktura, sipas linjs s tyre, do t ken objekt kontrolli aktivitetet minerare n zonn e Bulqizs. Katr ministri dhe Prefektura e Dibrs do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.566Z

Prifti: Kontroll i rreptë në miniera për sigurinë

Aktiviteti i kompanive mineral-nxjerrse n zonn e Bulqizs do t monitorhet rreptsisht nga nj task forc e Ministris s Ekonomis, Tatimorve, Policis dhe Pushtetit Vendor. Neglizhenca me rregullat e siguris teknike n galerit e kromit n Bulqiz, ka qen shpesh her fatale pr jetn e minatorve. Ministri Prifti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Lufta për kromin, plagoset me armë shoferi i firmës private

Martanesh Nj person i maskuar i ka zn prit 36-vjearit. I plagosuri sht transportuar pr n Tiran “Lufta” pr zaptim galerish kromi ka uar n plagosjen me arm t nj 36-vjeari nga Martaneshi. Ngjarja ka ndodhur n mesditn e djeshme, rreth ors 11:00, n zonn krommbajtse t Trnovs n rrethin e Bulqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Topi ngushёllon familjen e minatorit Njazi Alliu

Presidenti i Republiks, Bamir Topi i shoqruar nga deputeti i zons Sali Shehu, Kryetari i Bashkis s Bulqizs, Roland Keta dhe Prefekti Xhaferr Seiti, kanj vizit ngushllimi n familjen e minatorit Njazi Alliu, q ra viktim e nj aksidenti gjat puns n miniern e Bulqizs, m 9 shkurt. Presidenti Topi, n bi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama