Rezultate te kerkimit per termin: +Buna

Total: 1414
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.086Z

Buna eksporton mbeturinat

Hedhja e mbeturinave në lumenjtë, Drin dhe Buna ka bërë që mbetjet urbane të qyteteve shqiptare të eksportohen nga ujrat në brigjet e Malit të Zi. Keshtu plazhi i Adës, në kufi me Shqipërinë është mbuluar nga mbetjet me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.335Z

Arrestohet Buna, futbollisti i Teutës"

Durrës- Arrestohet sot futbollisti i njohur i skuadrës së futbollit "Teuta" për plagosje me armë zjarri. Mesfushori Qazim Buna kishte me vete një armë zjarri pistoletë të “Zastava” të cilën e ka përdorur gjatë një zënke me një shokun e tij. Ngjarja është dënu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.749Z

Serish abuzime me lumin Buna

SHKODR - Nje nder shkaqet qe ndikoi ne permbytjet 5 here te zones se Shkodres gjate vitit 2010 sipas specialisteve ka qene dhe ngushtimi i lumit Buna ne gryken e tij ngritja e nivelit te tij dhe ndryshimi i shtratit. Por ndersa flitet per projekte nderhyrjeje ne Bune me qellim zbutjen e efekteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.313Z

Përmbytjet/ Shkodër, Buna afër nivelit kritik

Lumi Buna paraqet kërcënim serioz për qytetin e Shkodrës. Niveli i këtij lumi ka arritur afër nivelit kritik. Sipas të dhënave të Ministrisë së brendshme, Buna ka arritur kuotën prej 9.22 metra nga niveli kritik 9,25 metra. Autoritetet lokale dhe ato shtetërore kanë zbatuar operacio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.965Z

Shkodër, përplasen 2 mjetenjëra përfundon në lumin Buna

 Dy automjete janë përplasur, dhe njëra përfundon në lumin Buna. Aksidenti ndodhi rreth orës 12:00  afër urës së Bunës.Nga të dhënat e para mësohet se të dy automjetet e përplasura kanë qenë autovetura, dhe në makinën e cila ra në lumin Buna ka qenë duke udhëtuar vetëm drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.543Z

Buna kthehet në moçal; Banorët dhe ekspertët japin alarmin

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është emergjente, pasi atje derdhen edh ujërat e zeza, qe rrezikojnë florën dhe faunën. Thatësira dhe tempe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.163Z

U mbyt ne lumin Buna, gjendet trupi i peshkatarit

Shkoder- Gjendet turpi i pajete i peshkatarit te mbytur ne ujerat e lumit Buna qe prej kater muajsh. Rreth ores 10:40 te mengjesit te djeshem, Policia e Shkodres ka marre njoftim se ne vendin e quajtur "Ishulli i lumit Buna", perballe fshatit Darragjat, komuna Dajc, nje nga zonat e permbytura ne mua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama