Rezultate te kerkimit per termin: +Bundeslig

Meta: total 1000 / total_found 3967 / time 0.002 / keyword[0] bundeslig / docs[0] 3967 / hits[0] 5692 /
E ardhmja e Rey Manaj në Gjermani?
  • 2017-06-20

E ardhmja e Rey Manaj në Gjermani?

E ardhmja e Rey Manajt do të jetë larg Interi, skuadër që zotëron kartonin e futbollistit shqiptar. Menaxheri i 20-vjecarit lushnjar, Alberto Fotnana ka zbuluar për mediat italiane se sezonin e ardhshëm klienti i tij do të luajë jashtë Italisë, ku do të mund të gjejë qetësinë dhe vaz

Murinjo largon Zllatan Ibrahimoviçin, Bundesliga i shkel syrin
  • 2017-06-10

Murinjo largon Zllatan Ibrahimoviçin, Bundesliga i shkel syrin

  Hoze Murinjo shkarkon Zllatan Ibrahimoviç. Premier League ka bërë publike listën e futbollistëve pa kontratë për sezonin e ardhshëm dhe mes shumë emrave është edhe ai i bomberit suedez. Një lajm i bujshëm ky për kampionatin anglez, por edhe i pritshëm, sepse dëmtimi i rëndë

Finalja e Championsit, Ançeloti: Reali nuk është vetëm Ronaldo
  • 2017-05-19

Finalja e Championsit, Ançeloti: Reali nuk është vetëm Ronaldo

Karlo Ançeloti ka dhënë një intervistë për Corriere della Sera pas përfundimit të një sezoni të ri me Bayern Munich. Trajneri italian ka pranuar se Bundesliga ishte objektiv minimal, ndërsa ka analizuar në detaje se çfarë duhet të presim në finalen e Champions-it, më 3 qershor, në

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para
  • 2017-04-18

Champions League, sot zbulohen dy gjysmëfinalistet e para

Champions League do të zbulojë mbrëmjen e së Martës dy skuadrat e para gjysëmfinaliste të këtij edicioni dhe vëmendjen kryesore e tërheq klasikja e futbollit Europian, Real Madrid-Bayern Mynih. Kampionët e Bundesligës pasi zhvilluan një pjesë të parë shumë të mirë në përballjen

Europa League, sot luhen çerekfinalet e para
  • 2017-04-13

Europa League, sot luhen çerekfinalet e para

Tetë skuadra për katër bileta në gjysmëfinale të Europa Leagues. Në orën 21:05 të kësaj të enjteje, luhet akti i parë cerekfinal i këtij kompeticioni, fituesi i të cilit merr pjesë në fazën e grupeve të Championsit. Një objektiv që synohet me forcë nga Manchester United, që në