Rezultate te kerkimit per termin: +Bundesliga

Total: 2261
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.882Z

Bundesliga, më fitimprurësja

Bundesliga ka tejkaluar Premierligën si liga më fitimprurëse në botë për sezonin 2008/09, ka bërë të ditur raporti vjetor financiar i kompanisë Deloitte. Edhe pse klubet e Premierligës kanë shënuar rekord të hyra prej 1.98 miliard funtash në edicionin 2008/09 (ngritje prej 49 milion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.212Z

Gjermani, publik rekord në Bundesliga

Tifozët Bundesliga gjermane ka raportuar një rritje me 5% të tifozëve në shkallët e stadiumit në këtë pjesë të parë të sezonit. Për herë të parë është thyer barriera e 42000 fansave për ndeshje. Tani mesatarja është 42,115 tifozë. “Bundesliga mbetet një magnet për tif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.395Z

Shqiptaret qe hynë ne Historine e Bundesliga

Kujtim Shala ( 15 ndeshje me Fortuna Düsseldorf ) u shpall ne vitin 1995, Mister Bundesliga ( Lojtari me i bukur nr Bundesliga ). Ai deri vitin e kaluar ishte nder me te bukurit. Kurse, tani është Luca Toni i FC Bayern München. Tranjeri i tij, Aleks Ristiq ka thene : \" I pamë sherrin nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.145Z

Bundesliga, më e forta në Evropë

Bundesliga gjermane është më e mirë se Premierliga angleze, La Liga e Spanjës dhe Serie A e Italisë, sipas drejtorit sportiv të Hamburgut, Frank Arnesen. Ai thotë se shikueshmëria e madhe në Bundesligë dhe rezultatet e paparashikueshme nuk mund të krahasohen me asnjë ligë tjetër në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.534Z

Bundesliga po rritet, edhe me para

Kampionati gjerman i futbollit, Bundesliga ka regjistruar shifra rekorde të të ardhurave. Bundesliga, për herë të parë në historinë e saj 50-vjeçare ka faturuar plot 2 miliardë euro të ardhura. Në sezonin 2011-2012 18 klubet e divizioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.674Z

Bundesliga, hava 10/ Rezultatet

Bundesliga Java 10 / Rezultatet B. Mynih-Herta B.      3-2 29, 51 Manxhukiç, 54 Gëtce / 4 Ramos, 58 Ben-Hatira Shalke-B. Dortmund   1-3 62 Majer / 14 Aubamejang, 51 Shahin, 74 Blaszczikovski B. Leverkusen-Augsburg        2-1 34 Rolfes, 83 Çan / 24 Hahn Hanover-Hofenhaim   1-4 56 S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.480Z

Behrami 8220kasapi8221 i Bundesliga 1

0 brbr brbrValon Behrami eshte nder lojtaret me te aktivizuar me Hamburg Mesfushori nga Mitrovica eshte i pari ne nje renditje por negative Behrami eshte cilesuar si me i ashpri ne Bundesliga 1brbr brbrNe sezonin e pare ne kampionatin Gjerman me sakte ne gjysmen e pare te tij Valon Berhrami ka s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama