Rezultate te kerkimit per termin: +Bundestagut +Schmidt

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.011 / keyword[0] bundestagut / docs[0] 1142 / hits[0] 1755 / keyword[1] schmidt / docs[1] 454 / hits[1] 853 /
Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
  • 2019-03-15

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkot

Shqiperia stende ne Panairin e Berlinit me produkte autoktone
  • 2017-01-21

Shqiperia stende ne Panairin e Berlinit me produkte autoktone

brbrMinistri i Bujqesise Zhvillimit Rural dhe Administrimit te Ujrave Edmond Panariti gjate vizites ne Gjermani dhe pas takimeve me homologun e tij Schmidt dhe parlamentaren e Bundestagut Kovac vizitoi Panairin e Ushqimit dhe Bujqesise Green Week ne Berlin ku ndodhet edhe stenda shqiptare me produkt

No Pic available
  • 2017-01-20

Panariti takon homologun gjerman: Ndihmë për laborator rajonal analizash

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, i cili ndodhet për një vizitë në Gjermani, takoi në Berlin ministrin Federal gjerman të Bujqësisë, Christian Schmidt. Në fokus të bisedimeve mes dy ministrave ishin marrëdhëniet e mira të dy instit

Takimet e Metes ne Gjermani
  • 2016-11-25

Takimet e Metes ne Gjermani

var fbShare url httpvizionplusaltakimet-e-metes-ne-gjermanisize smallbrbrGjate vizites ne Gjermani kryetari i kuvendit Ilir Meta eshte pritur ne nje takim te vecante nga zvpresidentja e Bundestagut Ulla Schmidt me te cilen ndane bindjen se perspektiva evropiane e Ballkanit duhet te avancoje dhe se

No Pic available
  • 2016-11-25

Meta me zyrtarë të Bundestagut, fokusi te zbatimi i reformës në drejtësi

Gjatë qëndrimit të tij në Berlin, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë,  Ilir Meta u prit nga Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme në Bundestagun Gjerman,  Niels Annen dhe nga  Zv. Presidentja e Bundestagut, znj. Ulla Schmidt, me të cilën u vlerësuan marrëdhëniet historike, ek

Meta takon Annen dhe Schmidt Avancim ne rrugen europiane
  • 2016-11-25

Meta takon Annen dhe Schmidt Avancim ne rrugen europiane

Transmetuar me 25112016 - 1427 Berlin 24 nentor 2016 NOAal- Ne vijim te vizites se tij ne Berlin kryeparlamentari Ilir Meta u prit ne takim nga kryetari i i Komisionit te eshtjeve te Jashtme te SPD Niels Annen njekohesisht zedhenes i grupit parlamentar te SP

Meta takon Annen: Zbatimi i reformës në drejtësi, kyç për integrimin
  • 2016-11-25

Meta takon Annen: Zbatimi i reformës në drejtësi, kyç për integrimin

Gjatë qëndrimit të tij në Berlin, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë,  Ilir Meta u prit nga Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme në Bundestagun Gjerman,  Niels Annen dhe nga  zv.Presidentja e Bundestagut, Ulla Schmidt, me të cilën u vlerësuan marrëdhëniet historike, ekonomik