Rezultate te kerkimit per termin: +Bungo

Meta: total 82 / total_found 82 / time 0.000 / keyword[0] bungo / docs[0] 82 / hits[0] 138 /
Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!
  • 2019-04-09

Prokurori i Sarandës shkarkohet nga detyra, kërcënon gjyqtarët: Mbajeni mend, do u çoj në burg!

KPK ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Sarandës, Edison Ademi. Trupa gjykuese e përbërë nga kryesuesja Genta Tafa Bungo, Lulzim Hamitaj dhe Fierdes Shuli pas dëgjimit të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës në seancën e 5 prillit, mori vendimin e shkarkimit të tij nga

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Rikard Ljarja: Kur Fatos Arapi na jepte ekonomi politike
  • 2019-02-01

Rikard Ljarja: Kur Fatos Arapi na jepte ekonomi politike

Në vitin 1961 ne ishim djem të rinj dhe ishim në vitin e parë të shkollës për aktor A.Moisiu. Ishim nja njëzet vetë apo më shumë, po me kalimin e kohës firuam. Në fund fare mbetëm rreth tetëmbëdhjetë. Shkolla kishte program të ngjeshur. Përveç lëndëve profesionale, bënim edhe

Vettingu, kreu i prokurorisë së Apelit Vlorë kalon vetingun
  • 2019-01-23

Vettingu, kreu i prokurorisë së Apelit Vlorë kalon vetingun

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin ditën e sotme, për kreun e Prokurorisë së Apelit të Vlorës, Altin Binaj. Në vendimin e dhënë nga trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa Bungo, Xhensila Pine dhe Pamela Qirko, u komunikua konfirmimi në detyrë. Pas verifikimeve të kryera

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Historia e një prostitute! (FOTO)
  • 2018-12-12

Historia e një prostitute! (FOTO)

A e keni dëgjuar ndonjëherë rrëfimin e një prostitute? Si është historia e vërtetë e jetës së saj? Regjisori Leka Bungo është përpjekur të hyjë në venat e një historie të tillë, për ta sjellë të plotë në veprën me të njëjtin titull që do të ngjitet premierë më 14 dhje

Vettingu, KPK shkarkon Bledar Abdullain, problem pasuria e familjarëve
  • 2018-07-30

Vettingu, KPK shkarkon Bledar Abdullain, problem pasuria e familjarëve

Fshehja e pasurisë nga familjarët i ka kushtuar shtrenjtë gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Bledar Abdullai. Trupa e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), e përbërë nga Genta Tafa Bungo, Suela Zhegu dhe Pamela Qirko ka vendosur ta shkarkojë atë nga detyra. Abdullai i ishte nëns