Rezultate te kerkimit per termin: +Bungos

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] bungos / docs[0] 18 / hits[0] 32 /
Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Rikard Ljarja: Kur Fatos Arapi na jepte ekonomi politike
  • 2019-02-01

Rikard Ljarja: Kur Fatos Arapi na jepte ekonomi politike

Në vitin 1961 ne ishim djem të rinj dhe ishim në vitin e parë të shkollës për aktor A.Moisiu. Ishim nja njëzet vetë apo më shumë, po me kalimin e kohës firuam. Në fund fare mbetëm rreth tetëmbëdhjetë. Shkolla kishte program të ngjeshur. Përveç lëndëve profesionale, bënim edhe

Historia e një prostitute! (FOTO)
  • 2018-12-12

Historia e një prostitute! (FOTO)

A e keni dëgjuar ndonjëherë rrëfimin e një prostitute? Si është historia e vërtetë e jetës së saj? Regjisori Leka Bungo është përpjekur të hyjë në venat e një historie të tillë, për ta sjellë të plotë në veprën me të njëjtin titull që do të ngjitet premierë më 14 dhje

No Pic available
  • 2017-09-10

Kinematografia shqiptare në zi, shuhet aktorja Hajrie Rondo

Aktorja e njohur e humorit Hajrie Rondo, nuk ka mundur ta fitojë betejën disa vjeçare me sëmundjen. Ajo ka ndërruar jetë sot në moshën 66 vjeçare duke lënë pas një karrierë të pasur me role në teatër dhe kinematografi. E njohur për rolin e vjehrrës tek filmi 14 vjeç dhëndër ajo

No Pic available
  • 2017-09-09

Shuhet aktorja Hajrie Rondo

Aktorja e njohur e humorit Hajrie Rondo, nuk ka mundur ta fitojë betejën disa vjeçare me sëmundjen. Ajo ka ndërruar jetë sot në moshën 66 vjeçare duke lënë pas një karrierë të pasur me role në teatër dhe kinematografi. E njohur për rolin e vjehrrës tek filmi 14 vjeç dhëndër ajo

No Pic available
  • 2017-01-11

Miku i ngushtë: Ju rrëfej modestin Ndrenika, i vetmi që jeton me mobiliet e Enverit dhe nuk kërkon asgjë

Sido qofshin vlerat profesionale të një njeriu, nuk shkëlqejnë asnjëherë nëse nuk ecin bashkë me ato njerëzore dhe tiparet e një personaliteti të bukur nuk është fare e vështirë që ti njohësh, me gjithë refuzimin e butë, por këmbëngulës, që mund të bëjë njeriu për ti tregu

Ndrenika e Rondo kthehen në skenë pas problemeve me shëndetin
  • 2016-07-16

Ndrenika e Rondo kthehen në skenë pas problemeve me shëndetin

Teatri i Metropolit duket se do të tërheqë jo pak vëmendjen e publikut gjatë sezonit të ri artistik. Ndërsa pritet që të shpallet kalendari përfundimtar, institucioni grish herë pas here publikun me informacione të reja mbi atë çka pritet të ndodhë gjatë muajve në vijim në sken