Rezultate te kerkimit per termin: +Burgjeve

Total: 6924
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.642Z

Sistemi i burgjeve private

Sigurimi i të gjithë burgjeve në Shqiperi u kushton autoriteteve për çdo vit 30 milionë euro, në menyrë që jo vetëm të mos ketë arratisje, por as revolta ose edhe ngjarje të kesaj natyre. Përveç reformes, fatura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.347Z

Arratisja,Dibra:Nuk është faji i burgjeve

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Gazmend Dibra, ka shfajësuar institucionin e tij për arratisjen e një dite më parë të Petrit Cakrrit, dëshmitar për vrasjen e ish-deputetit demokrat Azem Hajdari. Kreu i burgjeve theksoi se arratisja e Cakrrit nuk është problem i burgjeve por i sistemit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.542Z

Nishani: Pastrim burgjeve nga celularët

Urdhri Ministri i Drejtësisë, Bujar Nishani, urdhëron pastrimin e të gjithë burgjeve të vendit nga celularët. Nëpërmjet një qarkoreje të brendshme, e cila është bërë pjesë e planit të masave të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, ministri i Drejtësisë kërkon nga sistemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.617Z

Dorehiqet Drejtori i Burgjeve Artur Zoto

brbrJep doreheqjen Drejtori i Pergjithshem i Burgjeve Artur Zoto Ai ia ka dorezuar letren e largimit te tij nga detyra Ministrit te Drejtesise Ylli Manjani Zoto shkruan se arsyeja e doreheqjen eshte personale dhe familjare Ne letren derguar Manjanit Zoto permes disa nga reformat e marra gjate punes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.098Z

Përfundon projekti Menaxhimi Human i Burgjeve

Tiranë, 21 korrik NOA - Ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj përmbylli sot aktivitetin e projektit Drejtimi Human i Burgjeve, aktivitet ky organizuar në bashkëpunim me Komitetin Shqiptar të Helsinkit (KSHH)  dhe Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve (DPB). Ky projekt u mbështet fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.353Z

Nishani: Pastrim burgjeve nga celulart

Ministri i Drejtësisë Bujar Nishani urdhëron pastrimin e të gjithë burgjeve të vendit nga celularët. Nëpërmjet një qarkoreje të brendshme e cila është bërë pjesë e planit të masave të Drejtorisë së Pergjithshme të Burgjeve ministri i Drejtesise kerkon nga sistemi pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.121Z

Naço mbledh drejtorët e burgjeve: I nevojshëm reformimi i burgjeve

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka kritiuar ashpër sistemin e burgjeve në vend duke e cilësuar atë një sistem të kalbur, pasi është ndërtuar me bazë klientelizmi dhe korrupsioni. Ndërsa ka zhvilluar një mbledhje urgjente me stafin e Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve për të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama