Rezultate te kerkimit per termin: +Burgu

Meta: total 1000 / total_found 11724 / time 0.006 / keyword[0] burgu / docs[0] 11724 / hits[0] 18267 /
Flet nga burgu Gaxhai, i forti i 97 në Vlorë dhe rivali i Zani Çaushit: Ja kush është miku im më i mirë
  • 2017-02-13

Flet nga burgu Gaxhai, i forti i 97 në Vlorë dhe rivali i Zani Çaushit: Ja kush është miku im më i mirë

Gazmend Braka, i njohur ndryshe si Gaxhai, u arrestua në vitin 1997 për kryerjen e një sërë krimesh me bazë në qytetin e Vlorës. Banda e drejtuar prej tij ishte me qendër në Cerkovinë, ndërsa krimet kryheshin në mënyrë të organizuar në të gjithë qytetin. Kundërshtari më i ma

No Pic available
  • 2017-02-11

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri më rreh prej 22-vitesh, kam frikë për dy djemtë

Një grua nga fshati Miras në Korçë denoncoi në emisionin Fiks Fare dhunën 22-vjeçare të bashkëshortit të saj. Në një rrëfim të dhimbshëm, ajo tha se burri e dhunon fizikisht atë dhe dy djemtë e mitur. Trëndafile Hoxha thotë se ka frikë për jetën e djemve, 16 dhe 8 vjeç, pasi b

Çfarë ka ndodhur më 11 shkurt?
  • 2017-02-11

Çfarë ka ndodhur më 11 shkurt?

660 pes – Data tradicionale e themelimit të Japonisë nga perandori Jimmu. 55 – Tiberius Klaud Cezar Britannikus, trashëgimtar i fronit perandorak romak, vdes në rrethanat misterioze në Romë. Vdekja e tij i hap rrugën Neronit për t’u bërë perandor. 1895 – Georgetown

No Pic available
  • 2017-02-11

U arratis nga burgu i Rebias, në Itali, arrestohet njëri prej 3 shqiptarëve

Policia italiane informon se ka mundur të arrestojë në orët e para të mëngjesit të sotëm në komunën e Luisagos në provincën e Komos një nga 3 shqiptarët e arratisur nga burgu i Rebibias në 27 tetor 2016. Ai është Mikel Hasanbelli i dënuar me burg për trafik droge me një mas

No Pic available
  • 2017-02-11

Arratisja spektakolare e tre të burgosurve shqiptarë, arrestohet njëri prej tyre

Policia italiane në Milano arrestoi një nga tre të burgosurit shqiptarë, që tetorin e kaluar u arratisën nga burgu i Rebibbia në Romë. Mediat italiane ende nuk e japin emrin e shqiptarit të arrestuar. Ngjarja Shqiptarët që u arratisën në tetor të 2016 janë: Mikel Hasanbelli, 36 vjeç

Itali, kapet një nga tre shqiptarët e arratisur nga burgu një vit më parë
  • 2017-02-11

Itali, kapet një nga tre shqiptarët e arratisur nga burgu një vit më parë

Policia italiane ka mundur të arrestojë sot në komunën e Luisagos në provincën e Komos një nga 3 shqiptarët e arratisur nga burgu i Rebibias në 27 tetor 2016. Ai është Mikel Hasanbelli i dënuar me burg për trafik droge. Arrestimi i tij u bë i mundur në sajë të një operacioni të r

100 vjetori i Musine Kokalarit/ Rama: Hapja e dosjeve nis me të, kapitull i ri në historinë tonë
  • 2017-02-10

100 vjetori i Musine Kokalarit/ Rama: Hapja e dosjeve nis me të, kapitull i ri në historinë tonë

Në një aktivitet të zhvilluar në Bibliotekën Kombëtare me rastin e 100 vjetorit të Musine Kokalarit, kreu i qeverisë Edi Rama e vlerësoi atë si shkrimtarja e parë dhe rilindësja e fundit e brezit të artë të Rilindjes shqiptare. Rama e quajti atë një kundërshtare të hekurt të sist