Rezultate te kerkimit per termin: +Burime

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.972Z

Jerkovic: Shqiperia, burime te medha turistike

Specialisti i sektorit te turizmit ne Kroaci, Neven Jerkovic ka deklaruar se Shqiperia ka burime te rendesishme qe mund te nxisin turizmin. Duke folur ne nje debat ne emisionin “Shqip” ne Top Channel, Jerkovic eshte shprehur se autoritetet shqiptare duhet te dijne t’i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.271Z

Rasmusen: Në Afganistan duhen më shumë burime

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmusen deklaroi sot se priste që aleanca të vinte në dispozicion më shumë burime për trajnimin e trupave dhe policisë afgane. "Ne duhet të stërvitim më shumë ushtarë dhe policë afganë, kështu që unë pres nga aleatët të vën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.229Z

Ohër, zbulohen tre burime nënujore

Pogradec: Duket se tre vjet kërkime nuk i kanë shkuar kot kompanisë zviceriane që merret me burimet e ujërave dhe që punon në liqenin e Ohrit. Po sot u bë e ditur një nga zbulimet më të mëdha të këtij liqeni, ndërsa u publikua fakti se në liqenin më të thellë të Ballkanit kanë r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.231Z

Malaj: Pasuria ime, nga burime të ligjshme

TIRANË - Deputeti socialist, Arben Malaj, ka reaguar dje pas publikimit të pasurisë së tij, duke shpjeguar se 14 llogaritë bankare që janë në emër të tij dhe anëtarëve të familjes janë krijuar nga burime ligjore. "Llogaritë bankare të familjes sime janë transparente dhe të krijua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.461Z

FOTOT/ Këto burime spektakolare do iu lënë pa frymë!

Arkitektura shpesh kthehet në art spektakolar dhe këto burime e vërtetojnë më së miri. Faqja Bright Side ka përmbledhur disa prej burimeve dhe shatërvanëve më spektakolarë, anembanë botës. 1.Metalmorphosis Mirror Fountain, USA 2.Julie Penrose Fountain, USA 3.Water Boat Fountain, Spai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.438Z

Pranimi në universitete, burime nga MAS: Ska ndryshime

Pasi u la të kuptohet se formula e pranimeve në univesitete do të ndryshohet duke marrë parasysh propozimet e LSI, burime konfidenciale në Ministrinë e Arsimit thonë se nuk do të ketë ndryshime të kritereve në fazën e dytë. LSI propozoi që gruplëndët e profilit të mos llogariten më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.306Z

Ruli: Investime ne burime te rinovueshme

Qeveria shqiptare rikonfirmon edhe nje here qendrimin e saj per zhvillimin e burimeve te rinovueshme te energjise, vecanerisht te hidrocentraleve, ndonese keto vitet e fundit qeveria eshte angazhuar ne ndertimin e disa centraleve me qymyr apo nafte. “Kufizimi per nga vete natyra i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama