Rezultate te kerkimit per termin: +Burime

Meta: total 1000 / total_found 78027 / time 0.031 / keyword[0] burime / docs[0] 78027 / hits[0] 97853 /
No Pic available
  • 2017-06-26

VIDEO/ Vëzhguesi i LSI-së goditet me levë në kokë nga 7 veta

Tjetër incident para nisjes së proçesit të numërimit të votave. Zyra e Shtypit e LSI-së bën me dije se është goditur me leva në kokë dhe ka marrë plagë të rënda në kokë një vëzhgues i LSI-së në Kërrabe. Sipas të njejtave burime, aktorë të dhunës ndaj vëzhguesit të LSI-s

Para në këmbim të votës, arrestohet 55-vjeçari në Korçë
  • 2017-06-26

Para në këmbim të votës, arrestohet 55-vjeçari në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar në flagrancë një shtetas, si dhe ka nisur procedimin penalisht në gjendje të lirë një tjetër, për veprën penale:Korrupsioni aktiv në zgjedhje. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë shtetasi P. M., 55 vjeç, banues në

No Pic available
  • 2017-06-25

Në Shkodër PSD shpërndan ushqime në këmbim të votës, në Elbasan zbulohet skemë fotografimi vote

Policia e Shkodrës çon në Prokurori kryetarin e Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër Përparim Zeqir Raboshta. Përparimi kryetari Partisë Social Demokrate për qarkun Shkodër, sepse, në lagjen Liria, te zyra e Partisë Social Demokrate, po shpërndanin 70 pako në qese plasmasi, me

Shëngjin, plagoset me armë aktivisti i LSI-së
  • 2017-06-25

Shëngjin, plagoset me armë aktivisti i LSI-së

Një përplasje me armë është regjistruar këtë paradite në Shëngjin në ambientet e një qendre votimi. Disa persona të armatosur ende të paidentifikuar kanë qëlluar me armë në drejtim të një personi i cili dyshohet se është aktivist i Partisë Socialiste për Integrim. Dyshohet se

No Pic available
  • 2017-06-25

Në Korçë, u bllokua votimi në 6 qendra

Në Korçë, u bllokua votimi në 6 qendra në shkollën Sotir Gurra, shkak është bërë një person që u kap duke fotografuar votën. Policia mbërriti në vendngjarje dhe pritet rinisja e procesit normal të votimit. Komisioni i qendrës së votimit do të marrë vendim për rinisjen e procesit

Shkodër, plagoset me armë zjarri një person, policia: Ska lidhje me zgjedhjet
  • 2017-06-25

Shkodër, plagoset me armë zjarri një person, policia: Ska lidhje me zgjedhjet

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Shkodër. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 në lagjen Bahçallëk, në bregun e lumit Buna. Polcia sqaron se gjatë një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri në këm

Heshtje zgjedhore, nesër 3.4 milionë Shqiptarë votojnë
  • 2017-06-24

Heshtje zgjedhore, nesër 3.4 milionë Shqiptarë votojnë

Mesnata e së premtes shënoi fundin e fushatës dhe nisjen e heshtjes zgjedhore. Një ditë përpara zgjedhjeve, ligji, konkretisht Kodi Zgjedhor, ndalon çdo parti të bëjë fushatë apo propagandë drejtuar zgjedhësve. Vetëm administruesit e procesit të certifikuar nga KQZ janë në detyrë n