Rezultate te kerkimit per termin: +Burimet +Energjetike

Meta: total 817 / total_found 817 / time 0.002 / keyword[0] burimet / docs[0] 38140 / hits[0] 49385 / keyword[1] energjetike / docs[1] 6834 / hits[1] 10068 /
KE, çfarë do ndodhë me ekonominë shqiptare kur të mbarojnë dy projektet e mëdha
  • 2017-06-06

KE, çfarë do ndodhë me ekonominë shqiptare kur të mbarojnë dy projektet e mëdha

Komisioni Europian ka publikuar sot raportin e zgjeruar të programit të reformave për Shqipërinë, Maqedoninë,  Malin e Zi, Serbinë, Turqinë, Bosnjë Hercegovinën dhe Kosovën për periudhën 2017-2019. Raporti vlerëson ecurinë e Shqipërisë dhe pritshmëritë mbeten pozitive për periu

Presidenti Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv për mjedisin
  • 2017-03-28

Presidenti Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv për mjedisin

Presidenti Donald Trump nënshkroi të martën pasdite një urdhër ekzekutiv për mjedisin, që ndryshon rregulloret për mjedisin të nënshkruara gjatë administratës së ish presidentit Obama. Ky hap po e rindez debatin dy partiak lidhur me ndikimin e aktivitetit njerëzor tek klima në Tokë,

Gjiknuri i kërkon Hahn të ndërhyjë për zhbllokimin e interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë
  • 2017-02-09

Gjiknuri i kërkon Hahn të ndërhyjë për zhbllokimin e interkonjeksionit Shqipëri-Kosovë

Me praninë e Komisionerit Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Johanes Hahn u zhvillua sot në Shkup të Maqedonisë ministeriali i gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Republika e Shqipërisë u përfaqësua nga Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri dhe zv/ministrja e Punëve

12 pyetje qe nuk mund te bejne gazetaret turq
  • 2016-10-26

12 pyetje qe nuk mund te bejne gazetaret turq

Transmetuar me 26102016 - 1335 Kjo analize nga Michael Rubin  eshte publikuar nga American Enterprise Institute me titullin 12 pyetje qe nuk mund te bejne gazetaret turqbr br Liria e shtypit ka qene nje nga viktimat kry

71 HEC-e në zonat e mbrojtura
  • 2016-10-13

71 HEC-e në zonat e mbrojtura

Kontrolli i Lartë i Shtetit, në një auditim të këtij viti në Agjencinë e Zonave të Mbrojtura, ka gjetur se brenda rrjetit të Zonave të Mbrojtura janë 71 HEC-e. Nga këto HEC-e, 6 janë ndërtuar para viteve 90. Janë ndërtuar pas viteve 90 dhe që kanë filluar prodhimin 21 HEC-edhe j

Ja sektorët që po vuajnë nga mbi-investimet; Shqipëria në punë part time
  • 2016-10-02

Ja sektorët që po vuajnë nga mbi-investimet; Shqipëria në punë part time

Nga Blerina Hoxha, Monitor Teksa ekonomia shqiptare është duke u rritur nën potencial, shumë sektorë po vuajnë nga mbiinvestimet e larta. Disa linja të tregut kanë investuar aq shumë në zgjerimin e kapaciteteve të prodhimit dhe depozitimit, saqë edhe një rikthim hipotetik i vrullshë

Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick
  • 2016-09-09

Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick

9 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Ambasadoren Mary Burce Warlick, e cila ndodhet në Shqipëri në një vizitë pune në kuadrin e një