Rezultate te kerkimit per termin: +Burimeve +Njerzore

Meta: total 53 / total_found 53 / time 0.001 / keyword[0] burimeve / docs[0] 40137 / hits[0] 48206 / keyword[1] njerzore / docs[1] 609 / hits[1] 875 /
No Pic available
  • 2017-02-08

Policia private 1 muaj kohë të përmirësojë pagat dhe burimet njerëzore

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u ka lënë një muaj kohë kompanive private të sigurisë për tu ngritur në standartet që e kërkon koha. Dy ishin kërkesat e Tahirit, përmirësimi i përzgjedhjes së burimeve njerëzore që aktivizohen në policitë private dhe pagesa e këtyre të fundit

Kërcënohet me jetë Drejtori Ekzekutiv i Vala-s, Agron Mustafa, ja kush e kërcënoi!
  • 2015-09-29

Kërcënohet me jetë Drejtori Ekzekutiv i Vala-s, Agron Mustafa, ja kush e kërcënoi!

Avokati Xhevdet Krasniqi, ka kërcënuar me jetë Drejtorin e Vala-s, Agron Mustafa, në zyrën e tij, që gjendet në objektin e Telekomit të Kosovës, lagjen Ulpiana, të premten rreth orës 10:30, por rasti është denoncuar zyrtarisht të

Ndalohen 81 emigrantë klandestinë, synonin Malin e Zi
  • 2015-03-21

Ndalohen 81 emigrantë klandestinë, synonin Malin e Zi

Policia Kufitare e Shkodrës ka ndaluar në orët e para të mëngjesit të së shtunës 81 shtetas të huaj kryesisht nga Siria, të cilët tentonin të kalonin në mënyrë ilegale kufirin për në Mal të Zi. Sipas burimeve

Një dekan shkon të bëjë shurrën!
  • 2015-03-19

Një dekan shkon të bëjë shurrën!

Nga Artan Fuga   Ore, ju talleni, por unë vërtet jam i shqetësuar nga ai lajmi me një dekan. Një fakt pa shumë peshë në dukje, por tregon sesa është prioritare reforma në arsimin e lartë. Lajmet në media thonë se ai i gjori nuk shkonte dot as në nevojtore gjatë orarit të pun

No Pic available
  • 2014-08-07

Tregon gjoksin në foto, pezullohet nga Parlamenti Zvicerian

Parlamenti Zvicerian ka pezulluar nga puna sekretaren e  parlamentit, pasi ajo ka pozuar një foto në ambientet e punës duke treguar gjoksin, e më pas foton e ka postuar në Twitter, foto e cila ka përfunduar menjëherë në faqet e para të gazetave lokale. Shërbimet Parlamentare do të vendo

"Shpërthen" Zyra e Burimeve Njerzore në Shqipëri
  • 2013-09-28

"Shpërthen" Zyra e Burimeve Njerzore në Shqipëri

Ka shpërthyer para dy netësh Zyra e Burimeve Njërzore në Ministrinë e Mbrojtjës së Shqipërisë. Burime të Indeksonline kanë mësuar se është thyer me dhunë dera e kësaj zyre dhe se është një presion i vazhd

Globalizmi, ky fenomen që po trondit botën
  • 2012-09-26

Globalizmi, ky fenomen që po trondit botën

25-08-2008 / Silvi Tresa Në të gjithë botën termi globalizëm është i mirënjohur dhe i debatuar, si për impaktin e fuqishëm në ekonominë botërore,po ashtu dhe në globalizimin e zakoneve, tendencave dhe kulturave të ndryshme. Në qoftë se në botë kjo është një tematikë e nx