Rezultate te kerkimit per termin: +Burrat

Total: 8975
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.403Z

Burrat e vitit

Ca shishe të Johnny Walker Whiskey, një dokumentar për “rakinë”, e cila sot përdoret në të gjithë botën dhe krijuesin e saj dhe me një atmosferë tipike mashkullore, kanë shënuar dhënien e çmimeve për burrat më të suksesshëm të vitit 2009. Me muzikë klasike dhe me vepra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.443Z

Studimi: Burrat gënjejnë më shumë se gratë, por gratë gënjejnë më mirë se burrat

Të gjithë gënjejmë nga pak. Dikush më shumë e dikush më pak i ka ndodhur të gjendet në ndonjë situatë ku i vetmi shpëtim ka qenë gënjeshtra. Për këtë të fundit janë bërë studime pa fund, madje janë shkruar dhe libra për të analizuar nëse janë burrat apo gratë gënjeshtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.348Z

Ike si burrat, si burrat kavajas, ndërsa Hila nuk e kupton Ramën

Në rrjet ka shpërthyer ironia ndaj kryebashkiakut të Kavajës, tashmë të dorëhequr Elvis Rroshi, por edhe ndaj kryeministrit Edi Rama, që e kishte vendosur në këtë detyrë. Ylli Dylgjeri i kushton këtë "epitaf politik": JEMI TË SHOKUAR Ti ike nga detyra si burrat, si burrat kavaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.760Z

Burrat me tatuazhe, tradhëtarë

Një pjesë e mirë e femrave janë treguar të matura kur vjen puna për të nisur një lidhje me një burrë me tatuazhe. Një studim i ri ka konfirmuar dyshimet e tyre duke zbuluar se meshkujt me art në trup kanë më shumë mundësi për të tradhëtuar. 2,500 burra dhe gra heteroseksuale u pye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.825Z

I ftohti, gratë dhe burrat

Dallimet mes gjinive, mund t'i debatojmë, mund t'i pranojmë ose kundërshtojmë, por shkenca dëshmon se këto dallime janë reale së paku në një aspekt: në mënyrën si e përjetojmë temperaturën e mjedisit. Dy shkencëtarë holandezë kanë botuar përfundimet e një studimi ku rezulton s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.576Z

Fobi nga burrat

Asnjë burrë nuk më ka bërë kurrë asgjë të keqe dhe as që e ka lënduar. Thjeshtë frikësohem për vdekje prej tyre, thotë Emily e cila në moshën 14 vjeçare u zbulua se vuan nga androfobia. Britanikja Emily Day (26) është ende e virgjër pasi vuan nga frika e tmerrshme sa herë i afr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.575Z

Stresi: burrat dhe gratë e përjetojnë ndryshe

Psikologji – Kërkuesit argumentojnë përse burrat dhe gratë e përjetojnë ndryshe çdo eksperiencë stresuese dhe se si mënyra e reagimit të tyre lidhet me hormonet, energjinë, sakrificën dhe dashurinë për veten Muskuj të forcuar, zemra që rreh fort dhe stresi që kaplon nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama