Rezultate te kerkimit per termin: +Burreli

Meta: total 1000 / total_found 1930 / time 0.001 / keyword[0] burreli / docs[0] 1930 / hits[0] 2917 /
Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati
  • 2019-03-06

Dhuna ndaj gjyqtarit, FSHF përjashton Kamzën nga kampionati

Pas dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi, Komisioni Disiplinor ka përjashtuar Kamzën nga çdo aktivitet futbollistik për sezonin 2018-2019. Vendimet e Komisionit të Disiplinës së FSHF 1. KF Tirana, për sjellje të gabuar të spektatorëve, bazuar në Nenit 66 të KDS, dënohet me zhvillimin e 1 (

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën
  • 2019-02-20

Disiplina dënon Tiranën, Kukësin dhe Teutën

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit u mblodh sot për të analizuar sjelljet josportive të evidentuara gjatë ndeshjeve të fundjavës, në Kategorinë Superiore dhe në ligat e ulëta. Sjellja e tifozëve të Tiranës, Teutës dhe Kukësit, ka qenë në fokusin e Komi

No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

Një shqiptar në listën e 54 kriminelëve më të kërkuar në Europë (EMRI)
  • 2019-01-13

Një shqiptar në listën e 54 kriminelëve më të kërkuar në Europë (EMRI)

Aleks Burreli Aktiviteti kriminal i emigrantëve shqiptarë në vendet e BE-së është rritur, kryesisht në 5 vitet e fundit, duke u përqendruar kryesisht në trafikun e lëndëve narkotike dhe prostitucion, sipërmarrje këto që kanë çuar shpesh në përgjakje të rrugëve të Europës, si pa

No Pic available
  • 2019-01-11

41-vjeçarja sillet me helikopter nga Burreli, lind fëmijën e 8

Një nënë 41-vjeçare nga Burreli ka sjellë në jetë fëmijën e saj të 8. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila thekson se nënës i rrezikohej jeta dhe ajo është transportuar menjëherë me helikopter nga Burreli drejt Tiranës. Për fat të mirë

Plagoset me thikë 27-vjeçari në Burrel, policia arreston një të dyshuar
  • 2018-12-14

Plagoset me thikë 27-vjeçari në Burrel, policia arreston një të dyshuar

Në plagosje me thikë ka ndodhur në qytetin e Burrelit, policia arreston autorin e dyshuar të krimit. Burimet bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi E.K., pasi në vendin e quajtur Kryqëzimi i Koliqit ka plagosur me thikë për motive të dobëta 28-vjeçarin M.I. Sipas policisë, i d

Aleksandër Sollzhenicin, një disident i përjetshëm
  • 2018-12-13

Aleksandër Sollzhenicin, një disident i përjetshëm

Bajram Sefaj Të martën e kaluar, po pikërisht, ditën e martë të 11 dhjetorit 2018, janë bërë njëqind vjet nga lindja (1918) dhe dhjetë  vjet (2008) nga vdekja e shkrimtarit rus, Aleksandër Isajeviç Sollzhenicin (rusisht: ).Vdiq në moshën 89 vjeçare. Këtij përvjetori të dyfishtë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama