Rezultate te kerkimit per termin: +Bursat

Total: 2270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.987Z

Bursat te paqendrueshme

Perseri paqendrueshmeri ne bursat nderkombetare. Te gjitha bursat aziatike kane shenuar ulje te cmimit te aksioneve pas mbylljes ne renie te Uoll Stritit.Situata paraqitet me e stabilizuar ne bursat Europiane.Nderkaq nga Britania e Madhe kryeminsitri Gordon Braun ben thirrje per qetesi, pasi kriza k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.039Z

"Fluturojnë" bursat europiane

Bursat evropiane janë hapur sot pozitivisht, duke lënë pas javën dramatike të rënieve. Ndikim ka patur plani anti-krizë i qeverive të Kontinentit të Vjetër. Bursat u hapën pozitivisht dhe vetëm pas një ore e gjysmë, Parisi rritet në 7,55%, Frankfurti në 6,86% dhe Londra në 5,56%.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.940Z

Bursat mbyllën pozitivisht

Ashtu sikundër u hapën me ngritje, po me të njëjtin rezultat u mbyllën bursat amerikane ditën e enjte. Kështu, Dow Jones u mbyll +3.9 përqind, Nasdaq +4.69 përqind dhe S&P 500 +4.61 përqind. Mbyllje positive patën edhe bursat europiane. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.942Z

Bursat mbyllen pozitivisht

Ashtu sikundër u hapën me ngritje, po me të njëjtin rezultat u mbyllën bursat amerikane ditën e enjte. Kështu, Dow Jones u mbyll +3.9 përqind, Nasdaq +4.69 përqind dhe S&P 500 +4.61 përqind. Mbyllje positive patën edhe bursat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.232Z

Bursat evropiane ne kolaps

Te gjitha bursat ne Evrope vazhdojnë te reagojnë me skepticizëm ndaj projektit, i cili parasheh krijimin e një qeverie te re ne Eurozone, për mbikëqyrjen e ecurisë se tregjeve. Sipas eksperteve, kjo mund te jete zgjidhje e drejte por vetëm ne plan afat-gjate ndërkohë qe Eurozona ka nevoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.676Z

Bursat në rekord historik, pavarësisht krizës

Ekonomia Interesat e ulëta bankare sjellin rritje të investimeve nëpër aksione Aksionet nëpër bursat e botës janë aktualisht pranë rekordit të tyre historik të rritura nga një kombinim i fuqishëm i interesave shumë të ulëta mbi paranë nëpër shumicën dërrmuese të vendeve të bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.329Z

Beppe Grillo trondit bursat

Beppe Grillo trondit bursat E merkure 13 Mars 2013 1229 p styletext-align justify p Beppe Grillo trondit bursat Vec jetes politike ne Itali Beppe Grillo po turbullon edhe tregjet europiane Nje deklarate e tij per te perditshmen ekonomike gjermane Handelsblatt se de facto Italia eshte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama