Rezultate te kerkimit per termin: +Burton

Meta: total 260 / total_found 260 / time 0.000 / keyword[0] burton / docs[0] 260 / hits[0] 407 /
Joaquin Phoenix dhe të gjithë Jokers që pushtuan kinematografinë
  • 2019-04-05

Joaquin Phoenix dhe të gjithë Jokers që pushtuan kinematografinë

Kësaj here i takon Joaquin Phoenix për t’i dhënë fytyrë (dhe grin) Joker të tmerrshëm. Aktori është në të vërtetë në grupin e filmit që ka si protagonistin e saj gazin e çmendur. Joker, ky është titulli i filmit të ri DC, me regji nga Todd Phillips. Anëtarët e tjerë të p

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare
  • 2019-03-21

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare

Nga xhinset me bel të lartë te pantallonat ushtarake Adrian Clark në Guardian rendit hapat e gabuar të njerëzve përjetësisht të rinj: nga xhinset me bel të lartë të pëlqyera nga Obama te atletet Converse. U thoni po trikove të gjata dhe golfeve.

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola
  • 2019-01-10

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola

Portieri i Kosovës, Aro Muric, ka luajtur ndeshjen më të rëndësishme deri tani në karrierë për klube me Manchester Cityn në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Ligës angleze ndaj Burton Albion. Citizens triumfuan 9-0, duke regjistuar fitoren më të thellë në histori të gjysmëfinales

Një histori dashurie dhe dhune në jetën e Elizabeth Taylor
  • 2017-12-17

Një histori dashurie dhe dhune në jetën e Elizabeth Taylor

Sytë e mi të verbër presin dëshpërimisht të të shohin ty. Ti nuk e kupton, natyrisht , EB, sa e bukur dhe tërheqëse ke qenë gjithmonë dhe sesi ke fituar një vlerë më shumë mirësie të veçantë e të rrezikshme. Richard Burton i shkruante kështu Elizabeth Tayler, duke i treguar se s

Shqiptari me karakter të mirë kapet me 300 mijë paund kanabis në Derby
  • 2017-09-23

Shqiptari me karakter të mirë kapet me 300 mijë paund kanabis në Derby

Një emigrant ilegal u kap me 300 mijë paund kanabis në një shtëpi në Derby të Britanisë. Me një total prej 555 bimësh, lënda narkotike ishte mbjellë në 4 dhoma në rrugën Burton, kur policia zhvilloi një kontroll droge më 22 gusht. Policia arrestoi shqiptari Ramiz Nergjoni, i cili i

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.

Çfarë ka ndodhur më 19 mars?
  • 2017-03-19

Çfarë ka ndodhur më 19 mars?

1524 – Giovanni da Verrazano, eksplorues për Francën, zbarkon në brigjet amerikane, territor që do të quhej Karolina, nga fjala latine për Charles, Karl (Carolus), për nder të Mbretit Çarls I i Anglisë, i cili caktoi fonde për kolonizimin e rajonit në vitin 1629). 1571 – Trup