Rezultate te kerkimit per termin: +Bush

Total: 7374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Berisha:Faleminderit Bush!

Tiran (Start)-Kryeministri Sali Berisha e ka cilsuar si historik aktin e firmosjes nga ana e presidentit amerikan Xhorxh Bush t ligjit q lejon eljen e rrugs s Shqipris pr antarsim n NATO. Gjat nj konference pr shtyp, kreu I ekzekutivit tha se firma e presidentit Bush ndaj ligjit q Senatit amerikan e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.583Z

Lidershipi Bush

1. Prej disa ditësh, pas inaugurimit të Presidentit Obama, shtypi shqiptar, i ngazëllyer prej Presidentit të ri, nuk ka ngurruar të mbajë qëndrime ekstreme ndaj Presidentit dhe presidencës "Bush". Duke tejkaluar jo thjesht etikën, por më së shumti aftësitë dhe kompetencat në vlerësim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.537Z

Laura Bush dhe Rice ‘mbrojnë’ presidentin George W. Bush

Uashington -Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice dhe bashkëshortja e presidentit George W. Bush, Laura kanë mbrojtur bilancin e presidentit amerikan në largim dhe hodhën poshtë kritikat që e cilësonin atë si më të keqin e historisë amerikane. "Është qesharake'', theksoi Rice

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.372Z

Rrëfehet Laura Bush

Laura Bush, Zonja e Parë e Amerikës dhe për dy javë të tjera, pritet të publikojë kujtimet e saj për gjatë 8 vjetëve në "Shtëpinë e Bardhë" në vitin 2010 në shtëpinë botuese "Scribner", e cila ka marrë të drejtën botuese. Kjo shtëpi botuese ka siguruar të drejtën ndërkombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.345Z

Bush per armepushimin

Presidenti i Shteteve te Bashkuara Xhorxh Bush ka deklaruar se çfardo armepushimi midis Izraelit dhe Hamasit duhet te permbaje ndaljen e hedhjes se raketave ne drejtim te shtetit hebraik. Ne vend te kujdesej per popullin e Gazes, Hamasi ka vendosur qe nga Gaza te vrase me raketa izraelitet e paf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bush nnshkruan protokollin

Uashington (Start)-Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka firmosur edhe mbshtetjen e Shteteve t Bashkuara t Ameriks pr antarsimin e Shqipris n NATO. Nj nat m par, ai nnshkroi dokumentet q i hapin rrugn antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n Aleancn Euroatlantike t Veriut. Ceremenonia u zhvillua n Shtpin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.051Z

Bush takon Berluskonin

Presidenti Amerikan Xhorxh Bush ka falenderuar Italine per rolin qe ka luajtur ne ceshtjen e Kosoves, dhe ka theksuar se shpreson se se shpjeti ne gjithe vendin te instalohet misioni Europian , Euleks. Gjithashtu Bush, gjate takimit me kryeministrin italian premtoi , se do te merrte masa te tjera p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama