Rezultate te kerkimit per termin: +Bushati

Meta: total 1000 / total_found 10391 / time 0.005 / keyword[0] bushati / docs[0] 10391 / hits[0] 24662 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

No Pic available
  • 2017-06-23

DEBATI/ Analistët i kërkojnë emrat e oligarkëve, Meta thotë vetëm emrin e Ramës

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, teksa ishte i ftuar në emisionin Të Paekspozuarit në Neës24 tha se LSI kishte reaguar sa herë kur bëhej fjalë për interesin e shqiptarëve, edhe gjatë kohës kur qeveriste bashkë me PD dhe në këto 4 vitet e fundit me PS. Pyetjes së analistit Andi Bushati

No Pic available
  • 2017-06-23

Shkodër, Bushati bisedon me tregtarët për lehtësitë ndaj biznesit

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati dhe kandidatja Senida Mesi janë takuar me banorë dhe tregtarë të vegjël ndërsa u kanë shkuar pranë vendeve të tyre të punës apo edhe në rrugë në dy zona tregtare të qytetit. Në bashkëbisedimin me ta, Bus

No Pic available
  • 2017-06-22

Bushati: Na mundësoni ta bëjmë Shkodrën

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati takoi banorë të zonës informale pranë stacionit të trenit në Shkodër, me të cilët bëri një përmbledhje të arsyeve përse shkodranët duhet të votojnë socialistët. Ditmir Bushati: Magjia e votës është a

No Pic available
  • 2017-06-21

Bushati në Shkodër: Taktikat e shit-blerjes së votës, nën monitorim

  Kryesuesi i listës së Partisë Socialiste në Qarkun e Shkodrës, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe kandidatët për deputetë Luan Harusha dhe Senida Mesi u takuan me banorë të lagjes së Kirasit, lagje të cilën e konsideruan si bastionin e së djathtës që reflekton indiferencë

Veliaj përuron parkimin e dytë nëntokësor publik në Bulevardin e Ri
  • 2017-06-21

Veliaj përuron parkimin e dytë nëntokësor publik në Bulevardin e Ri

Pas parkimit te sheshi Skënderbej, Tiranës i është shtuar edhe një tjetër parkim publik nëntokësor te Bulevardi i Ri, i cili përveçse si një arterie kryesore e kryeqytetit, ofron edhe mundësi parkimi për qytetarët. Parkimi nëntokësor do ti shërbejë si atyre që vijnë në Tiranë

No Pic available
  • 2017-06-19

Ministri i Ramës thumbon LSI: Ata ofrojnë një vend pune, PS ofron një projekt për punësimin

Koordinatori i PS-së në qarkun e Shkodrës, njëherësh ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka komentuar takimin e kryeministrit Rama me mbështetës në Shkodër dhe ka bërë dallimin mes PS-së e forcave të tjera. Në këtë pikë, Bushati nuk i ka kursyer akuzat për LSI-në. Me anë të një