Rezultate te kerkimit per termin: +Bushati

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.218Z

Bushati takon homologun turk

var fbShare url httpvizionplusalbushati-takon-homologun-turksize smallbrbrGjate nje vizite zyrtare ne Turqi Ministri i Jashtem shqiptar Ditmir Bushati u takua me homologun Mevlut avushoglu me te cilin diskutoi per zhvillimet e fundit ne kete vend Bushati denoi tentativen e 15 korrikut per grusht sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.951Z

Shkarkohet Endira Bushati

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka miratuar nisjen e procedurave për zgjedhjen e kryetarit të ri të AMA-s, bazuar në një memo të detajuar nga Shërbimi Monitorimit të Insititucioneve të Pavaruara. Duke marrë në konsideratë aspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.853Z

Bushati takon Erdoganin

Në vijim të vizitës që po zhvillon në Turqi, Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, u prit nga Kryeministri turk, Recep Tayyip ErdoÄŸan. Sipas zyrës së shtypit të ministrit Bushati bëhet e ditur se gjatë takimit bashkëbisedue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.200Z

Ministri i Përjashtëm Bushati

Nga Ndriçim Kulla* Çdo vend i botës ka një Ministër të Punëve të Jashtme, i cili quhet ndryshe edhe Ministri i Jashtëm. Vetëm Ministri Ditmir Bushati meriton të quhet Ministri i Përjashtëm. Sepse ai është i përjashtuar nga çdo gjë që ka lidhje me politikën e jashtme sadopak seri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.946Z

Bushati takon ambasadorët: Intensifikim bashkëpunimit

TIRANE - Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e Republikës Italiane në Tiranë, Massimo Gaiani. Ministri Bushati dhe ambasadori Gaiani diskutuan mbi vizitën në tetor të ministres së Jashtme italiane, Emma Bonino, si homologia e parë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.642Z

Kryetari Bushati mbledh Kongresin e Demokristianëve Zef Bushati Redaksia

Kryesia e Partisë Aleanca Demokristiane zhvilloi në selinë e kësaj partie mbledhjen e zgjeruar me kryetarët e degëve nën drejtimin e Kryetarit Zef Bushati. Në rendin e ditës Anëtarët e Kryesisë diskutuan gjerësisht rreth rezultateve të arritura nga ADK në zgjedhjet për Pushtetin Lok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.947Z

Ministri Bushati takon ambasadoren Franceze

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati priti sot në një takim kortezie Ambasadoren e Francës Christine Moro. Ministri informoi Ambasadoren franceze për prioritetet e qeverisë së re mbi politikën e Jashtme si dhe rëndësinë thelbësore të rritjes së rritmit dhe cilësisë në proces

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama