Rezultate te kerkimit per termin: +Bushatin

Meta: total 749 / total_found 749 / time 0.000 / keyword[0] bushatin / docs[0] 749 / hits[0] 871 /
Shkodër, mbështetësit e Topallit i prishin takimin Bashës
  • 2017-06-01

Shkodër, mbështetësit e Topallit i prishin takimin Bashës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Shkodra ka vijuar shpalosjen e programit të tij politik. Por ndërkohë që kreu Basha po zhvillonte takimin elektoral në qytetin e Shkodrës, disa simpatizantë të së djathtës atje kanë shpalosur banderola në mbështetje të ish-kryeparlamentares

No Pic available
  • 2017-05-10

Mustafa Nano replikon me Andi Bushatin: Nëse nuk e ke mësuar këtë, kot që rron

Pas debatit që patën lidhur me situatën politike në të cilën gjendet vendi, Mustafa Nano i ka bërë një replikë të fortë analistit tjetër Andi Bushati, duke i thënë që nëse nuk e ke mësuar që Basha është pupaci i Berishës, atëherë rron kot. Në një shkrim të publikuar në Ma

Tahiri: Në 18 qershor ska garë me partitë, por me padrejtësitë
  • 2017-05-09

Tahiri: Në 18 qershor ska garë me partitë, por me padrejtësitë

Në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të Partisë Socialiste, Saimir Tahiri theksoi se në 18 qershor ka garë me padrejtësinë, me gjykatësit e korruptuar. Sipas tij, në 18 qershor ata do shkojmë në një garë kundër varfërisë, kundër papunësisë. Në 18 qershor ne do shkojmë për shq

Vettingu, Kuvendi miraton ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc
  • 2017-04-18

Vettingu, Kuvendi miraton ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ngritjen e dy komisionet Ad Hoc. Duke qenë se opozita bojkotoi edhe sot punën e Parlamentit, deputetët e mazhorancës kanë miratuar vetëm 6 anëtarët e tyre, ndërsa 6 të tjerët i përkasin opozitës.  Nga radhët e mazhorancës, emrat e propozuar jan

Komisionet e Vettingut, LSI, PS dhe PDIU prezantojnë kandidatët
  • 2017-04-18

Komisionet e Vettingut, LSI, PS dhe PDIU prezantojnë kandidatët

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në një deklaratë për mediat ditën e sotme, bëri publike kandidaturat e LSI për dy komisionet ad hoc të Vettingut, të cilat pritet të votohen në seancën e pasdites së sotme të Kuvendit. Sipas Ramës, LSI ka propo

No Pic available
  • 2017-04-11

Bushati për France 24: Në Shqipëri nuk ka influenca ruse

Në Shqipëri nuk ka influence rusë dhe aq më pak një ndarje të vendit pro europian dhe pro rus”  Deklarata është bërë nga Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në France 24 në emisionin Talking Europe. Ditmir Bushati: “Unë nuk besoj se kemi të bëjmë me një ndarje të ti

Manjani ironizon Bushatin dhe i kujton PS-së rastin Griselda
  • 2017-03-30

Manjani ironizon Bushatin dhe i kujton PS-së rastin Griselda

Ish-ministri i Drejtësisë, njëherësh dhe anëtar i Kryesisë së LSI-së, Ylli Manjani nukka të ndaluar me ironitë e tij ndaj ish-kolegëve të tij në kabinetin qeveritar. Në një kohë kur mazhoranca pritet të testojë numrat e saj në Kuvend në votimin e ligjeve të reformës në drejtë