Rezultate te kerkimit per termin: +Bushatit

Meta: total 1000 / total_found 2226 / time 0.001 / keyword[0] bushatit / docs[0] 2226 / hits[0] 2931 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Shpërthim në kanalin vaditës në Shkjezë, Vau i Dejës

Në kulmin e sezonit të vaditjes, persona të papërgjegjshëm kanë vendosur lende plasëse ne kanalin vaditës në fshatin Shkjezë të Njesisë Administrative të Bushatit në Bashkinë Vau Dejës. Një fakt i tillë është denoncuar nga drejtues të Bashkisë të cilët kanë ndërhyrë që n

No Pic available
  • 2017-06-09

Banorët e Bushatit: Socialistët po ndajnë para për zgjedhje

Banorët e Bushatit në Shkodër akuzojnë për ndarje selektive të parave të dëmshpërblimeve për efekt të fushatës zgjedhore. Ata thonë se socialistët po ndajnë paratë përpara zgjedhjeve, e rastet janë lehtësisht të verifikueshme. Reagim pati edhe nga Dega e Partisë Denmokratike në

No Pic available
  • 2017-06-02

Recitimi i Bushatit: Nderroi kostumet ngjyra-ngjyra/Por e zeze i mbeti fytyra

 Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati zgjodhi të festojë së bashku me fëmijët në Shkodër 1 qershorin. Perpara femijeve ai recitoi nje perralle me simbolike per femijet:  Filloi punen shpejt e shpejt,   Endrrave t’u jepte jete.   Nderroi kostumet ngjyra-ngjyra, Por e ze

Helidon Bushati tërhiqet nga lista e PD në Shkodër
  • 2017-05-29

Helidon Bushati tërhiqet nga lista e PD në Shkodër

Një tjetër kandidat për deputet i Partisë Demokratike është dorëhequr nga lista e PD-së. Helidon Bushati i cili ishte i katërti në listen e PD ka njoftuar tërheqjen e tij nëpërmjet një statusi në FB. Bushati nuk jep shumë detaje për arsyet e tërheqjes, por thotë se këtë e bën &

No Pic available
  • 2017-05-24

Dy inxhinierë në Vaun e Dejës dënohet 180 orë punë në komunitet secili

Gjykata e Shkodrës ka dënuar dy inxhinierë të zyrës së urbanistikës në bashkinë e Vaut të Dejës. Salvador Gaci dhe Albert Malkolaj u dënuan me nga 1 vit heqje lirie, por dënimi ju konvertua në 180 orë punë të detyrueshme për secilin në interes publik dhe paralelisht për 5 vite at

No Pic available
  • 2017-05-10

Mustafa Nano replikon me Andi Bushatin: Nëse nuk e ke mësuar këtë, kot që rron

Pas debatit që patën lidhur me situatën politike në të cilën gjendet vendi, Mustafa Nano i ka bërë një replikë të fortë analistit tjetër Andi Bushati, duke i thënë që nëse nuk e ke mësuar që Basha është pupaci i Berishës, atëherë rron kot. Në një shkrim të publikuar në Ma

No Pic available
  • 2017-05-09

PS prezanton kandidatët për deputetë, hap thesin e premtimeve

Koordinatorët e qarqeve të Partisë Socialiste kanë prezantuar në Kongresin e PS të mbajtur në Durrës kandidatët për deputetë. Koordinatorët e zonave kanë folur dhe mbi premtimet elektorale që sipas tyre do të përkthehen në plan pune gjatë mandatit të dytë. Ditmir Bushati, Arben A