Rezultate te kerkimit per termin: +Bushi

Meta: total 1000 / total_found 3079 / time 0.001 / keyword[0] bushi / docs[0] 3079 / hits[0] 5596 /
Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-11

Basha zbulon fakte tronditëse nga grabitja në Rinas!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka fajësuar direkt kryeministrin Edi Rama për vjedhjen e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit. Basha deklaroi se përgjegjësia e sigurisë në Rinas është e shtetit, por për të dytën herë dështoi. 48 orë pas tronditjes së Shqipërisë dhe të mbarë bot

No Pic available
  • 2019-03-23

PS ndez motorët elektoralë, ja cilët janë kandidatët e parë për kryebashkiakë

I gjithë Kongresi i Partisë Socialiste ishte i konceptuar dhe ndërtuar në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, kur kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për mazhorancën, për të cilën opozita nuk e ka ndarë ende mendjen nëse do të futet në garë apo jo. Në

Bushi si Panucci, modifikon listën me dy prurje nga Kategoria e Parë (EMRAT)
  • 2019-03-19

Bushi si Panucci, modifikon listën me dy prurje nga Kategoria e Parë (EMRAT)

Pas Panuccit, edhe trajneri i Shqipërisë U21, Alban Bushi është detyruar të modifikojë listën fillestare të futbollistëve që kishte ftuar për të përballuar ndeshjet ndaj Turqisë dhe Andorrës. Kjo pasi portierin e Shpresave, Gentian Selmani e mori Kombëtarja e madhe për të zënë ve

Lista e Shqipërisë U21/ Bushi sharron Durmishajn: E ka derën të hapur!
  • 2019-03-15

Lista e Shqipërisë U21/ Bushi sharron Durmishajn: E ka derën të hapur!

Ironi e fatit apo rastësi fatësjellëse, kjo mbetet për tu parë por ashtu si kombëtarja e madhe edhe përfaqësuesja Shpresa e drejtuar nga Alban Bushi do ta nisë fushatën kualifikuese për eliminatoret e Euro 2021 ndaj Turqisë dhe Andorrës, dy skuadrat e vetme që i ka në grup njësoj si

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

U çmenda për Durmishaj, Bushi: Shqiptarët se ndjejnë fanellën greke!
  • 2019-03-13

U çmenda për Durmishaj, Bushi: Shqiptarët se ndjejnë fanellën greke!

Alban Bushi, ka qenë përfaqësuesi i kuqezinjve që kishte raport më të mirë se gjithë të tjerët me talentin Fiorin Durmishaj. Trajneri i kombëtares U21 është edhe personi që ka mbetur më i tronditur nga vendimi i yllit të Panionios për të zgjedhur kombëtaren greke për të përfaq

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
  • 2019-01-22

Ekipi i PS për betejën e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj

Na ndajnë edhe 5 muaj nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale, me Presidentin Ilir Meta që ka dekratuar si datë për zhvillimin e tyre 30 qershorin 2019. E teksa ethet e një procesi elektroal sa vijnë e shtohen, në bazë partitë kryesore kanë nisur konsultimet për të gjetur kandidatët idealë p