Rezultate te kerkimit per termin: +Bushit

Meta: total 1000 / total_found 1681 / time 0.001 / keyword[0] bushit / docs[0] 1681 / hits[0] 2352 /
Shqipëria U-21 e pafat, barazon 0-0 me Estoninë
  • 2017-06-12

Shqipëria U-21 e pafat, barazon 0-0 me Estoninë

Shqipëria ndalet nga Igonen dhe fati në ndeshjen e parë zyrtare të Bushit në krye të 21-vjecarëve. Kuqezinjtë barazuan 0-0 në Elbasan Arena pas një ndeshje të dominuar dhe ku rezultati i rri ngushtë formacionit të Bushit, që dhe pse luajti me 10 vetë në 25 minutat e fundit gjithsesi

No Pic available
  • 2017-06-06

Maturantët, një votë baraz me një tezë provimi, grushte e shqelma mbi zyrtarin e Ministrisë

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon për dhunë kreun e bashkisë së Fushë-Krujës dhe vëllain e tij se kanë dhunuar sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit. Sipas një arsimtareje dixhitale që ka dërguar mesazh tek Berisha, vëllai i Artur Bushit dhe shefi i komisariatit, kan

Shqipëria U-21 humbet miqësoren me Francën
  • 2017-06-06

Shqipëria U-21 humbet miqësoren me Francën

Shpresat e Shqipërisë humbasin miqësoren e luksit me Francën. Në Selman Stërmasi 21-vjecarët e Alban Bushit u mposhtën me rezultatin 3-0 nga një prej përfaqësueseve më të forta në Botë përsa i përket kësaj grupmoshe. Në testin përpara sfidës kualifikuese ndaj Estonisë, trajneri

Tirana e 17-vjeçarëve, kampione e Shqipërisë
  • 2017-05-30

Tirana e 17-vjeçarëve, kampione e Shqipërisë

Nëse ekipi i parë i Tiranës po kalon një nga periudhat më të errëta të historisë, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për ekipet e grupmoshave. Skuadra e 17-vjeçarëve mbajti lart nderin e klubit bardheblu pasi u shpall kampione e kësaj kategorie pas një ndeshjeje emocionuese në finalen

No Pic available
  • 2017-05-14

Trump: Së shpejti do të emëroj drejtorin e ri të FBI-së

Presidenti Donald Trump thotë se drejtori i ardhshëm i FBI-së mund të emërohet që brenda javës së ardhshme. Presidenti i bëri komentet dje, vetëm katër ditë pasi shkarkoi drejtorin e mëparshëm James Comey. Zoti Trump tha se po shqyrton kandidatët për postin e drejtuesit të ardhshëm

No Pic available
  • 2017-04-26

Berisha: Nëse Rama do të përdorë armët ndaj opozitës të bëhet gati

Pas dështimit të negociatës së fundit të europarlamentarëve për krizën politike dhe kur PD e aleatet mbeten në pozicionin e pandryshuar për qeveri teknike dhe mos pjesëmarrje në zgjedhje është përshkallezuar edhe më shumë tensionini i situatës me qëndrimin e kreut të PD për mosb

John Bolton në Top Story: Nuk ka konspiracion sorosian
  • 2017-03-21

John Bolton në Top Story: Nuk ka konspiracion sorosian

John Bolton është një nga emrat më të njohur të Partisë Republikane amerikane dhe ish-ambasador i Kombeve të Bashkuara. I njohur si një nga skifterët e Presidentit Bush, njeriu që u përfol si kandidat i mundëshm për Sekretar Shteti dhe këshilltar për Sigurinë Kombëtare, është so