Rezultate te kerkimit per termin: +Business +Day

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] business / docs[0] 1125 / hits[0] 1583 / keyword[1] day / docs[1] 1105 / hits[1] 1440 /
Shqiptarët e ISIS- Një ditë pas të nesërmes së konfliktit
  • 2016-01-30

Shqiptarët e ISIS- Një ditë pas të nesërmes së konfliktit

Dilemat e një situate postkonflikti: Siguri dhe strategji. Pamja aktuale i gjen shqiptarët në të dyja anët e frontit. Në njërën anë, shteti dhe në anën tjetër, individë të shoqërisë shqiptare. Dhe një ditë pas të nesërmes, kur lufta do të ketë përfunduar, çfarë do të bëhe

Why you are poor and how to change it?!
  • 2014-10-13

Why you are poor and how to change it?!

TEDxPrishtina Blog: Adrian Bytyqi When I faced a problem, I just found the fastest way to solve it was to nip it in the bud. These problems of mine, as well as your problems, and his problems, and her problems, all have something in common, something fundamental that makes it look tiny in the grand

Imagjinoni një botë pa dyqane dhe pa fabrika
  • 2013-12-12

Imagjinoni një botë pa dyqane dhe pa fabrika

Kur gjendesh në mes të një rryme ndryshimi, novacioni eklipson novacionin. Është e vështirë të dish se çfarë do të triumfojë dhe çfarë do të zhduket. Por modeli ekonomik sot duket se po përmbyset Ti je bosi Peter Day, BBC Pjesa e parë Kam dalë në konkluzionin se bota jonë po

No Pic available
  • 2013-04-19

Raporti i plote i DASH ne Anglisht

The Republic of Albania is a parliamentary democracy. The constitution vests legislative authority in the unicameral parliament (Assembly), which elects both the prime minister and the president. The prime minister heads the government, while the president has limited executive power. In 2009 the co

Eliminim krenar
  • 2010-06-24

Eliminim krenar

“Dalja e madhe”. Kështu e ka përshëndetur shtypi jug-afrikan eliminim e Bafana Bafana. Organizatorët e Botërorit, për herë të parën në histori të tyre, janë eliminuar nga turni i parë i këtij kompeticioni, por ata nuk e qajnë aspak këtë eliminim. “Kemi humbur, por kemi fitua

No Pic available
  • 2010-05-10

Panairi, vendet e lira të punës dhe afatet për aplikimin

Dhoma Amerikane e Tregtisë organizon edhe për vitin 2010 Panairin e Punës, ku kompanitë më të mëdha të vendit kanë shpallur vendet e lira për aplikantët, të cilët duhet të jenë në moshë të re. Firma të tilla si; ABCom, AGNA Group, Aluflor Construction Group, AMC, ANDE-LM, Boga &

Të flasësh për shanse të barabarta
  • 2010-03-09

Të flasësh për shanse të barabarta

Të drejta të barabarta, mundësi të barabarta, përparim për të gjithë Nga Xhon L. Uidhers, II Ambasador i Sh.B.A. English Version BelowData 8 mars shënon Ditën Ndërkombëtare të Gruas, një përkujtim që na sjell në mend rolin kritik që gratë luajnë në përballimin