Rezultate te kerkimit per termin: +Busti

Meta: total 1000 / total_found 1065 / time 0.000 / keyword[0] busti / docs[0] 1065 / hits[0] 1684 /
No Pic available
  • 2019-04-07

FOTO Kush janë dy vogëlushet që takoi Presidenti Meta sot në Durrës?

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Durrës për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të 80-vjetorit të nisjes së rezistencës antifashiste në Shqipëri. Kreu i Shtetit, teksa u ndal tek busti i Mujo Ulqinakut, pati edhe një takim të veçantë me dy mikesha të reja që ka njohur në

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe
  • 2019-03-16

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe

U jap sot mesazh të qartë miqve tanë perëndimor: Nuk ka stabilitet pa demokraci! Ishte kjo thirrja që kumboi në selinë e Partisë Demokratike, ku lideri i opozitës  Lulzim Basha mbylli pas 4 orëve në sheshet dhe rrugët e Tiranës, protestën masive të opozitës. Ky tubim, i cili ishte d

Sherri Ngjela  Kryemadhi/ Si dorëzuat mandatet, I paedukatë, të paguan Rama
  • 2019-02-21

Sherri Ngjela Kryemadhi/ Si dorëzuat mandatet, I paedukatë, të paguan Rama

Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha hyn vetë sot me dosjet e marra të Sekretarët e Përgjithshëm të tyre për të dorëzuar mandatet e deputetëve të PD-LSI në kryesinë e Kuvendit dhe dolën prej andej duke thënë se janë qytetarë të lirë. Por, sështë i këtij mendimi avokati Spartak Ng

Statuja e Skënderbeut në qendër të Budapestit, përballë Janosh Huniadit
  • 2019-02-20

Statuja e Skënderbeut në qendër të Budapestit, përballë Janosh Huniadit

Në muajt e ardhshëm statuja e heroit tonë kombëtar, Gjergji Kastrioti Skënderbeu do të vendoset në parkun qendror të Budapestit, përballë statujës së bashkëkohësit të tij, heroit të Hungarisë, Janosh Huniadit. Me nismë nga Bashkia e Tiranës, në Qendrën e Realizimit të Veprave

Përurohet busti i shkencëtarit Betim Muço në Kombinat
  • 2018-11-21

Përurohet busti i shkencëtarit Betim Muço në Kombinat

Shkrimtari, poeti, përkthyesi dhe fizikani Betim Muço është përkujtuar nga të afërm, familjarë, por edhe stafi pedagogjik dhe nxënësit e shkollës që mban emrin e tij në Njësinë Nr. 6 në Tiranë. Shkolla e re në Kombinat, përveç emrit të Betim Muços do të mbajë në ambientet e

Kush janë Arbëreshët, ose shqiptarët e Italisë? (FOTO)
  • 2018-11-12

Kush janë Arbëreshët, ose shqiptarët e Italisë? (FOTO)

Busti i Gjergj Kastriot Skënderbeut në qendër të Cosenza-s Përfaqësojnë një nga grupet etnike më të mëdha në numër përtej Adriatikut. Prej shekujsh ky komunitet i pranishëm para së gjithash në jug, ka ditur të ruajë një specifikë të veçantë: nga gjuha te ritet fetare deri te

Vendoset busti Papa Gjon Palit të II-të pranë stadiumit Arena Kombëtare
  • 2018-11-12

Vendoset busti Papa Gjon Palit të II-të pranë stadiumit Arena Kombëtare

Veliaj: Tirana, qyteti model i tolerancës dhe harmonisë fetare; do ndërtojmë memorial për viktimat e komunizmit Në 25 vjetorin e vizitës së tij në Shqipëri dhe në 40 vjetorin e zgjedhjes si Papa i parë jo italian, Tirana nderoi sot Shën Gjon Palin e II. Në prani të kryetarit të Bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama