Rezultate te kerkimit per termin: +Butoni

Meta: total 184 / total_found 184 / time 0.000 / keyword[0] butoni / docs[0] 184 / hits[0] 228 /
Fantazia dhe realiteti: A ekziston butoni bërthamor?
  • 2018-01-05

Fantazia dhe realiteti: A ekziston butoni bërthamor?

Duke iu përgjigjur kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un, Presidenti i SHBA, Donald Trump shkruante të martën mbrëma në Twitter se butoni i tij bërthamor është më i madh dhe më i fuqishëm sesa i Kimit. Në realitet, nuk ekziston ndonjë buton bërthamor. Secili vend me armë bërthamor

FANTAZIA DHE REALITETI, A EKZISTON BUTONI BËRTHAMOR?
  • 2018-01-04

FANTAZIA DHE REALITETI, A EKZISTON BUTONI BËRTHAMOR?

Duke iu përgjigjur kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un, Presidenti i SHBA, Donald Trump shkruante të martën mbrëma në Twitter se butoni i tij bërthamor është “më i madh” dhe “më i fuqishëm” sesa i Kimit. Në realitet, nuk ekziston ndonjë buton bërthamor. Sec

Trump replikon ndaj Kim: Butoni im bërthamor është më i madh
  • 2018-01-03

Trump replikon ndaj Kim: Butoni im bërthamor është më i madh

Është garë butonash bërthamorë mes presidentit amerikan Donald Trump dhe Kim Jong-Un. Presidenti amerikan, Donald Trump, dje i është përgjigjur liderit të Koresë Veriore, Kim Jon Un, i cili është lavdëruar se e ka butonin atomik në tavolinën e tij, duke ia tërhequr vërejtjen se Shte

No Pic available
  • 2017-10-10

Gazetari norvegjez: Si u konvertova në fenë islame pas luftës në Kosovë

Për tre dekada rresht, ai mbulon luftërat në një anë tjetër ndryshe nga gazetarët dhe regjisorët e tjerë. Ai është futur brenda grupeve të ashtuquajtura terroriste, duke i njohur nga brenda ato. Gjatë intervistës ekskluzive për Tonight Ilva Tare, Paul Refsdal tregon momentin kur u an

No Pic available
  • 2017-10-09

Refsdal: Si u konvertova në fenë islame pas luftës në Kosovë

Gazetari norvegjez Paul Refsdal në një intervistë ekskluzive për Tonight Ilva Tare, rrëfen se si u konvertua në fenë myslimane menjëherë pas luftës në Kosovë.   -Çfarë ju bëri juve të konvertoheshit në mysliman? Paul Refsdal: Është pak e ngatërruar. Filloi me udhëtimin

No Pic available
  • 2017-10-09

Refsdal: Pse terroristët zgjedhin vdekjen me sulme vetëvrarëse  

Gazetari norvegjez Paul Refsdal në një intervistë ekskluzive për Tonight Ilva Tare, tregon merret me dokumentarë për luftën, ndërsa shpjegon se pse të ashtuquajturit terroristë, kryejnë sulme vetëvrasëse dhe se si e vënë veten në listë për sulmet e ardhshme. Pjesë nga intervista:

No Pic available
  • 2017-09-19

Festivali i filmit, regjisori Pal Refsdal: Armiku është si ne!

Jeta e përditshme e martirëve të xhihadit nga fronti i Nusrës në Siri është një vështrim i rrallë që sjell gazetari dhe regjisori norvegjez Pal Refsdal. Filmi i tij “Butoni” hapi Festivalin e Filmit për të Drejtat e Njeriut. Ç’është një martir i xhihadit në Siri?