Rezultate te kerkimit per termin: +Butrinit

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.833Z

Butrinit, permbyset kamioni

Nje kamion i ngarkuar me tulla eshte permbysur ne ujrat e kanalit te Butrintit gjate mesnates. Behet fjale per nje mjet te drejtuar nga shtetasi Flamur Hasani 42 vjec nga Saranda, i cili ka hipur kamionin ne mjetin lundrues qe perdoret per te kaluar kanalin e Butrintit me gjithe kundersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.865Z

Festivali i Butrinit

Pas reagimeve e polemikave nga Ministria e Kulturës, u mor vendimi për rikthimin e kësaj vepre të sakrifikuar në kalendarin e festivalit. Ky rikthim, sipas Alfred Bualotit, drejtorit të këtij festivali, nuk do të rrezikojë largimin e ndonjë shfaqjeje tjetër të programuar Shpëtojnë shf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.343Z

Arrestohen dy trafikante te Butrintit

Dy nga gjashte te kerkuarit per tragjedine e Butrinit jane ndaluar nga policia. Mengjesi i se merkures ka cuar ne pranga Dashamir Mane dhe Hyqmet Sollakun. Deri me tani tragjedia e butrinit ka kater te vdekur dhe nje te zhdukur, forcat RENEA po kerkojne ne liqen, pasi vec nje te zhdukuri ende nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.343Z

Fieri ne zi

Tentoi te shkonte ne Greqi per tu kuruar, por gjeti vdekjen ne Liqenin e Butrinit. Ky ka qene fati i keq i 20 vjecarit Festim Hoxha nga Vidhishti i Fierit, nje prej viktimave te Butrinit. Gjetja e trupit te marten, ka alarmuar prinderit dhe te afermit e Festimit, te cilet kane shkuar ne Sarande per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.923Z

Pezullohet drejtori i Butrintit

është pezulluar nga detyra drejtori i Parkut të Butrinit Ylli Cerova, për shkak të keqadministrimit të tij. Lajmin e bën të ditur nëpërmjet një njoftimi për shtyp MTKRS, ku sqaron më tej se pezullimi i Cerovës vjen kryesisht për pasojë të mungesës së pastërtisë në park.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.989Z

Butrint, gjendet viktima e peste

Ne diten e peste te kerkimeve per te humbur te tjere gjate tragjedise se Butrinit polumbaret e RENEA-s kane nxjerre nga uji trupin e peste te pajete qe mendohet te jete ai i 17-vjecarit Ndricim Myftari. Zedhenesi i policise pohoi se ky ishte trupi i fundit i gjetur ne liqenin e Butrintit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.206Z

Percillet ne banesen e fundit viktima e 5-te e tragjedise

Familja Myftari ne Imes te Lushnjes ka hapur dyert per te pritur ngushellime pas gjetjes se trupit te 17 vjecarit ne liqenin e Butrinit.Disa qindra persona kane ngushelluar te afermit e 17 vjecarit Ndricim Myftari, i pesti i mbytur ne liqenin e Butrinit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama