Rezultate te kerkimit per termin: +Butrintit

Total: 1770
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.555Z

Bllokohen midhjet e Butrintit

Agjencia Kombëtare e Ushqimit ka saktësuar se analizat e fundit mbi cilësinë e midhjeve, që kultivohen në liqenin e Butrintit jane brenda parametrave ndërkombëtare. Para disa javesh, si pasoje e reshjeve te shumta, analizat e ujit dhe të mid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.818Z

Pezullohet ngadetyra Drejtori i Parkuttë Butrintit

TIRANË- Pezullohet nga detyra Drejtori i Parkut të Butrintit, Ylli Cerova. Lajmi konfirmohent nga ministria e Kulturës. Sipas burimit pranë ministrisë së Kulturës pezullimi i Cerovës ka ardhur si pasojë e mungesës së pastërtisë në Parkun Kombëtar të Butrintit.Nuk dihet nëse pezullim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Pezullohet drejtori i Parkut të Butrintit

Pezullimi Ylli Cerova largohet pr keqadministrim Ylli Cerova, drejtori i parkut antik t Butrintit sht pezulluar nga detyra. Edhe pse Cerovs, asgj nuk i sht komunikuar zyrtarisht, nga zyra pr shtyp e Ministris s Kulturs lajmi konfirmohet plotsisht. Sipas njoftimit t zdhnses pr shtyp Lorisa Ylli, ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.616Z

SARANDE/ Midhja e Butrintit, shtohet prodhimi

SARANDE - Midhja e Butrintit ka dalë në treg. Prodhuesit e saj parashikojnë rritje me disa tonë më tepër, ndërkohë që dyert e tregut evropian ende ka fare pak shpresë që të hapen për midhjen tonë. Ndërsa vitin e kaluar është prodhuar rreth 1300 tonë, për këtë vit prodhimi parash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.583Z

Ndertimi i rruges se Butrintit

ICOMOS dënon sërish, në një raport të sapo bërë publik, vendimin e qeverise dhe personave kompetente në vendimarrje, të cilët megjithë direktivat e dhëna prej organizates së njohur, e cila është pjesë e UNESCO-s, kan&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.479Z

Finalja e Butrintit mbyllet me tragjedinë Elektra

Tragjedia “Elektra” me regji të Adonis Filipit dhe nën interpretimin e Luiza Xhuvanit , Roza Anagnostit, Bujar Asqeriut, Vasjan Lamit etj është ngjitur në skenën e Butrintit si shfaqja finale e Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit. “Elektra” shqiptare ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.321Z

Topi ngushëllon viktimat e Butrintit

Presidenti i Republikës u ka dërguar një telegram ngushëllimi familjarëve të viktimave që humbën jetën në mënyrë tragjike në liqenin e Butrintit buzëmbrëmjen e 19 tetorit 2008. Në mesazhin e tij, Presidenti Topi u shpreh familjarëve të viktimave ngushëllimet më të sinqerta për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama