Rezultate te kerkimit per termin: +Buxhetin

Meta: total 1000 / total_found 22730 / time 0.010 / keyword[0] buxhetin / docs[0] 22730 / hits[0] 35408 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Blushi: Libra do të nxjerrë nga varfëria 400 mijë shqiptarë

Partia e Ben Blushit Libra ka mbyllur me një koncert në Tiranë fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 qershorit. Blushi dhe kandidatët për deputetë kanë premtuar se do të jenë zëri i shtresës së mesme, duke premtuar gjithashtu se do të çojë njerëzit e zakonshëm në Parlament. Blus

No Pic available
  • 2017-06-23

Pengu i Xhafaj për reformën në drejtësi dhe shantazhet në një libër

Kryesuesi i reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj, teksa analizoi mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare këtë reformë tha se kostot financiare për të janë shumë më të vogla sesa benefitet. Xhafaj shprehu rezerva për rolin e Avokatit të Popullit në përzgjedhjen e kandidatëve. Më tej

No Pic available
  • 2017-06-22

5 arsye pse SFIDA duhet të bashkëpunojë me partinë e Blushit

Nga Dr. Rrezart Lahi PS-PD-LSI-PDIU, të gjitha tashmë në qeveri, nuk sollën asgjë të re këtë fushatë. E vetmja gjë e re veç mashtrimeve të zakonshme të zullumqarëve, ishin dy partitë e reja, grupimi qytetar SFIDA dhe partia e politikanit Blushi. Edhe pse ka patur disa përpjekje indir

Top Story, Veliaj: Bashkëpunim fantastik me LSI-në dhe Metën
  • 2017-06-21

Top Story, Veliaj: Bashkëpunim fantastik me LSI-në dhe Metën

Para dy vjetësh, Erion Veliaj u fut në Bashkinë e Tiranës si kryetar i saj. Nga ai moment, Veliaj ka qenë shpesh herë në studion e Top Story. Hera e fundit ka qenë 6 muaj më parë dhe që nga ai moment ka qenë shumë e vështirë të realizosh një emision me Erion Veliajn në studio. Arsy

Bulevardi i Ri, Tiranës i shtohet një tjetër korsi biçikletash
  • 2017-06-16

Bulevardi i Ri, Tiranës i shtohet një tjetër korsi biçikletash

Surpriza e radhës e Bashkisë së Tiranës për të gjithë qytetarët do të jetë hapja e segmentit të parë të Bulevardit të ri. I konceptuar me të njëjtat parametra si bulevardet më të mira sot në Europë, ai do jetë një hapësirë që respekton ata që duan të lëvizin me makina, po

No Pic available
  • 2017-06-16

Kandidatja e LIBRA-s: Të gjitha bizneset të futen në skemën e TVSH

Kandidatja e LIBRA-s, Laureta Alikaj duke prezantuar programin ekonik të kësaj forcë tha se të gjitha bizneset duhet të futen në skemën e TVSH. Në studion e Ekopolitikës me gazetaren Aurora Sulçe, Alikaj tha se synimi i LIBRA-s është formalizimi i ekonomisë. Laureta Likaj: Në radhë t

No Pic available
  • 2017-06-14

Korrupsioni & mashtrimi financiar, KLSH: 191 mld lekë dëmi në 4 vite

Kontrolli i Lartë i Shtetit gjatë viteve 2012-2016 ka bërë 718 kallëzime penale ndaj institucioneve shtetërore për korrupsion dhe mashtrim financiar. Kreu i KLSH, Bujar Leskaj, u shpreh në konferencën rajonale se dëmi i llogaritur në buxhetin e shtetit është në masën 191 mld lekë. N